Nietypowe święta. Będzie Dzień Grupy Filmowej Darwin?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 02:30
Dzień Ręcznika, Dzień Stolarza, Dzień Pozdrawiania Blondynek, Dzień Kota, Capslocka, Niczego… To tylko niektóre z niespodzianek, jakie można znaleźć w kalendarzu świąt nietypowych.
Audio
  • Grupa Darwin i nietypowe święta w Polsce i na świecie cz. 1. (Piątek, piąteczek, piątunio/Czwórka)
  • Grupa Darwin i nietypowe święta w Polsce i na świecie cz. 2. (Piątek, piąteczek, piątunio/Czwórka)
Kadr z planu filmowego podczas tworzenia obrazu Pogromcy przysłów. Na zdjęciu Marek Hucz i Jan Jurkowski, a także m.in. Tomasz Schuchardt
Kadr z planu filmowego podczas tworzenia obrazu "Pogromcy przysłów". Na zdjęciu Marek Hucz i Jan Jurkowski, a także m.in. Tomasz SchuchardtFoto: screen/YouTube

Dzień Darwina przypada w kalendarzu 12 lutego, dlatego w audycji Filipa Chajzera zagościli Jan Jurkowski i Marek Hycz z grupy filmowej Darwin. - Troszkę przykro, że to dzień Karola Darwina, a nie nasz, ale do własnych świąt jeszcze dojdziemy - żartowali youtuberzy. W Czwórce wspominali też czasy spędzone wspólnie w krakowskiej szkole filmowej, pierwsze nakręcone przez siebie filmiki i opowiadali, jak radzili sobie jako youtuberzy, zanim w Polsce pojawił się internet. Zdradzili, skąd wzięły się pomysły na superprodukcje "Orki z Majorki" i "Kluski". Obiecali także, że być może w ich kolejnym hicie wystąpi sam… Filip Chajzer.

W programie zdradzaliśmy też, jak spersonalizować swój kalendarz i jak dopasować święta do siebie, dowiedzieliśmy się, kto świętuje podczas Dnia Agugaga, analizowaliśmy różnice między Dniem Metalowca a Dniem Metalurga, a wraz z słuchaczami Czwórki zastanawialiśmy się, czy w ogóle warto świętować.

***

Tytuł audycji: Piątek, piąteczek, piątunio

Prowadzący: Filip Chajzer

Reporterzy: Małgorzata Zmaczyńska, Jędrzej Ostrowski

Goście: Marek Hycz i Jan Jurkowski (Grupa Filmowa Darwin)

Data emisji: 12.02.2016

Godzina emisji: 16.00

kd

Czytaj także

"Japana zjadam". Jak smakuje Japonia z proszku?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 11:50
- Smak japońskich słodkości z proszku zaskakuje mnie za każdym razem, a przyrządzenie takiego posiłku wymaga dużej precyzji - opowiada Agnieszka Grzelak z kanału "Japana zjadam".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zmienia się sieć? "Romantyczne czasy internetu minęły"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 01:44
Łukasz Skalik, znany z internetowego show "Czarne owce" czy serialu "Korpo", przyznaje, że w ciągu kilku ostatnich lat w sieci zaszły nieodwracalne zmiany. I to wcale nie na lepsze.
rozwiń zwiń