Michał Żebrowski: w dobrym teatrze jest kozetka

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 12:30
- Gdy artysta w teatrze na niej drzemie, to znaczy, że się w nim dobrze czuje - mówi w Czwórce aktor filmowy i teatralny, producent oraz dyrektor Teatru 6.piętro w Warszawie, a także laureat niemal wszystkich nagród przyznawanych ludziom show-biznesu.    
Audio
  • Absolutnie niepoważny Michał Żebrowski (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Od lewej: Janek Kruczkowski, Michał Żebrowski i Mateusz Tomaszuk
Od lewej: Janek Kruczkowski, Michał Żebrowski i Mateusz TomaszukFoto: Czwórka

Michał Żebrowski Mam wrażenie, że jestem i dobrym, i niedobrym szefem. Nie można mi odmówić pasji, jednak często sam siebie krytykuję. Wolałbym być spokojniejszy i bardziej wyważony

W rozmowie z gospodarzami programu "Absolutnie niepoważni" Michał Żebrowski opowiada, dlaczego w pracy aktora istotne jest uczucie lęku. - Dopóki czuje się w środku tę kulkę to znaczy, że jest wszystko dobrze, że artyście zależy na tym, co robi - podkreśla. A jak to jest łączyć pracę aktora z prowadzeniem Teatru 6.piętro? - Gdy jest się dyrektorem, odpowiada się za wszystko własnym imieniem i nazwiskiem. Dlatego bardzo mnie boli zepsuta klimatyzacja w teatrze - przekonuje.

Michał Żebrowski sam o sobie mówi, że jest artystą anachronicznym, a jego promocją w mediach społecznościowych zajmuje się żona. - Żona mówi mi, że powinienem lepiej zrozumieć współczesny świat - zdradza aktor. Jak radzi sobie z Czwórkowym absolutnie niepoważnym wyzwaniem, co szalonego jest w podróży samochodem z kotem i dziećmi oraz który przebój zespołu Perfect był jego muzyczną inicjacją - wszystko to znajdziecie w nagraniu audycji.   

Posłuchaj też:
Michał Kempa PAP 1200x660.jpg
Michał Kempa. Mistrz tego, co nieśmieszne

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Michał Żebrowski (aktor, dyrektor Teatru 6.piętro)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 9.08

jsz/kul

Czytaj także

Mariusz Drężek: w pracy jestem czarnym charakterem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 13:39
Aktor teatralny, dubbingowy i telewizyjny do niedawna nie miał własnego adresu e-mail, aby zrobić przelew chadzał do banku, a do tej pory nie udziela się w mediach społecznościowych. Skąd taka postawa i czy denerwuje go, gdy wszyscy jego znajomi gapią się w smartfony?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Grabowski: muszę być sobą, żeby nie zwariować

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 13:00
- Gdyby aktor przeżywał wszystko to, co gra, szybko by zwariował. Bywam Ferdkiem Kiepskim i bywam Gebelsem. Ale tylko na scenie albo przed kamerą - mówi Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Orina Krajewska: nie ma ludzi dobrych i złych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 15:39
W "Stacji Kultura" aktorka mówiła o pracy nad nowym filmem Leszka Wejcmana, który opowiada historię dwóch sióstr - po dwóch latach grana przez Marie Carrour Kaśka wychodzi z więzienia i szuka schronienia w domu Marty, singielki, która wiedzie ustatkowane życie. Jak Orina Krajewska odnalazła się w tej roli w filmie "Siostry"?      
rozwiń zwiń