Jowita Budnik - supermenka w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 08:12
"Supermenka" to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. O spektaklu Teatru Kamienica w Warszawie opowie aktorka Jowita Budnik.
Jowita Budnik opowie w Czwórce o spektaklu Supermenka, ale także pozostałych zawodowych wyzwaniach
Jowita Budnik opowie w Czwórce o spektaklu "Supermenka", ale także pozostałych zawodowych wyzwaniachFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jowita Budnik to aktorka znana m.in. z takich filmów jak "Plac Zbawiciela", "Nikifor", "Jeziorak", "Papusza" i telewizyjnych seriali, nagradzana za główne role Złotymi Lwami i Orłem - Polską Nagrodą Filmową.

Tytułowa "Supermenka" to kobieta wykształcona, błyskotliwa i pracowita. Matka, żona, córka, pracownik, pracodawca, kobieta szczęśliwa i nieszczęśliwa, zakochana i samotna, spełniona i zdesperowana. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń to bardzo mało. W jaki sposób udaje się Jowicie Budnik podołać temu wyzwaniu? O tym aktorka opowie w Czwórce.

***

Na audycję  "Stacja Kultura" zapraszamy we wtorek (8.03) po godz. 10.00. Program poprowadzi Katarzyna Węsierska

kd/mc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Youtuber Thor i teatralny świat Adama Kiliana

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 12:55
Stanisław Świątkowski, w sieci znany jako Thor, okazał się wielkim fanem teatru. - Gdy byłem dzieckiem, moja mama bez przerwy wyciągała mnie do teatru - wspominał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lalkarstwo - trud pociągania za sznurki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 10:41
- W każdej postaci, którą odgrywamy, odnajdujemy cząstkę siebie i dajemy jej cząstkę siebie - mówi Alicja Pietruszka, aktorka lalkarka.
rozwiń zwiń