Jacqueline Kennedy. "Pierwsza Dama cierpliwa i piękna"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 12:40
Jacqueline Kennedy była ulubienicą Ameryki i zakładniczką swojej życiowej roli. - Często musiała gryźć się w język, bo rozumiała, że jest tylko dodatkiem do prezydenta. Pięknym, ważnym, ale drugoplanowym - opowiada prof. Bohdan Szklarski.
Audio
  • Jak Jacqueline Kennedy zmieniła życie Białego Domu? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Jacqueline Kennedy poznała Johna F. Kennedyego na przyjęciu w 1952 roku. Pobrali się 12 września 1953 w kościele św. Marii w Newport, w stanie Rhode Island. Uroczystość, choć miała być kameralna, stała się jednym z wydarzeń towarzyskich roku
Jacqueline Kennedy poznała Johna F. Kennedy’ego na przyjęciu w 1952 roku. Pobrali się 12 września 1953 w kościele św. Marii w Newport, w stanie Rhode Island. Uroczystość, choć miała być kameralna, stała się jednym z wydarzeń towarzyskich rokuFoto: Pixabay/WikiImages/dom. publiczna

Jako pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych Kennedy postanowiła też pokazać Amerykanom Biały Dom od kuchni. - To nie był kaprys first lady, tylko potrzeba pokazania ludziom piękna i elegancji. I udowodnienia, że jakość życia może wynikać nie tylko z posiadania dóbr luksusowych, ale także z drobiazgów, którymi możemy sie otaczać - wyjaśnia dyrektor Ośrodka Studiów Amerykańskich.

prof. Bohdan Szklarski Jacqueline Kennedy w urządzanie Białego Domu wciągnęła całą Amerykę. Żadna kobieta wcześniej nie zdecydowała się na taki krok

Po śmierci JFK Jacqueline Kennedy zdecydowała się na krok, który zszokował Amerykanów. Co mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mówili o jej drugim mężu i dlaczego nie chcieli poznać prawdy o Kennedym - o tym m.in. w materiale Katarzyny Kornet.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Materiał przygotowała: Katarzyna Kornet

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 6.20

kul/kd

Czytaj także

Życie na ściance, czyli kulisy polskiego "szołbizu"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 14:00
- Polski szołbiznes jest jak piaskownica, grzebiemy się w niej z lubością, ale bez dystansu - uważa Marcin Cejrowski z "Gali.pl". - Nasze gwiazdy chcą świetnie wyglądać i być chwalone. A w tej branży to tak nie działa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwolona buntowniczka. Uwodzicielska Marianna

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 10:19
- Filmem "I bóg stworzył kobietę" reżyser stworzył Brigitte Bardot jako aktorkę i jako kobietę, seksbombę, symbol kobiety wyzwolonej - mówi krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń