Golshifteh Farahani - gwiazda na wygnaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 13:20
Wystąpiła u boku Leonarda DiCaprio i w "Patersonie" Jima Jarmuscha. O Golshifteh Farahani mówi się, że jest wschodzącą gwiazdą, która swoimi rolami gra irańskiemu reżimowi na nosie.
Audio
  • Golshifteh Farahani - co zobaczył w aktorce Jim Jarmusch? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Na festiwalu w Cannes Golshifteh Farahani promuje najnowszy film ze swoim udziałem - Paterson w reżyserii Jima Jarmuscha
Na festiwalu w Cannes Golshifteh Farahani promuje najnowszy film ze swoim udziałem - "Paterson" w reżyserii Jima JarmuschaFoto: PAP/DPA/Hubert Boesl

Czytaj także
sophia loren pap 1200.jpg
Sophia Loren - ucieleśnienie włoskiego Kopciuszka

Golshifteh Farahani urodziła się w Teheranie i dorastała w artystycznej rodzinie. Jej życie wywróciło się na drugą stronę w 2008 roku, kiedy wystąpiła w filmie Ridleya Scotta "W sieci kłamst". Ten obraz wywołał w Iranie skandal, bo aktorka zagrała w nim bez chusty na głowie. - Władza urządziła jej piekło. Odebrano jej paszport, nie miała możliwości opuszczenia kraju - opowiada krytyk filmowy Artur Zaborski.

Kto wyciagnął do niej pomocną dłoń, jak dziś wygląda jej życie w Paryżu i na czym polegał popisowy numer Farahani z Jimem Jarmuschem w roli głównej - dowiesz się z materiału Martyny Ogonek.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 6.28

kul/jsz

Czytaj także

Żyj nieobojętnie. Bądź jak Erin Brockovich

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:30
Dostaje tysiące maili i podobno wszystkie czyta. Była miss Kalifornii ma niewyparzony język, wybuchowy temperament i filmową twarz, która należy do Julii Roberts.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Wintour. Nieśmiała perfekcjonistka?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:20
Capuccino pije z kieliszka, od 14. roku życia ma tę samą fryzure, od ponad dwóch dekad nosi ten sam model szpilek Manolo Blahnika, od 29 lat jest redaktor naczelną amerykańskiego "Voque'a" - magazynu, z którego uczyniła biblię mody.
rozwiń zwiń