Penélope Cruz - dziewczyna od Pedra

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 12:20
Debiutowała w filmie "Szynka, szynka" w 1992 roku. - To właśnie wtedy zauważył ją Pedro Almodóvar. Reżyser zadzwonił do Penélope Cruz i obiecał, że napisze dla niej rolę, która będzie leżała jak ulał - opowiada krytyk filmowy Jakub Popielecki.
Audio
  • Penélope Cruz - jakie miejsce zajmuje w historii kina? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Reżyser Pedro Almodóvar i aktorka Penlope Cruz na nowojorskiej premierze filmu Przerwane objęcia
Reżyser Pedro Almodóvar i aktorka Penélope Cruz na nowojorskiej premierze filmu "Przerwane objęcia"Foto: PAP/EPA/PETER FOLEY

Czytaj także
sophia loren pap 1200.jpg
Sophia Loren - ucieleśnienie włoskiego Kopciuszka

Słowa dotrzymał. Penélope Cruz zagrała u Almodóva m.in. w "Drżącym ciele", "Wszystko o mojej matce" i w filmie "Volver". Na początku jednak nic nie wskazywało na to, że córka kupca i fryzjerki oraz prezenterka telewizyjna w programach dla nastolatków zostanie gwiazdą światowego kina. - Penélope Cruz nie za dobrze porozumiewała się w języku angielskim i nie do końca rozumiała, co mówią do niej reżyserzy i aktorzy. Na planie filmu Woody Allena, w przerwach między ujęciami, płakała w toalecie - opowiada krytyk filmowy i tłumaczy w jaki sposób uroda wpłynęła na jej karierę. Dlaczego w Europie o Penélope Cruz mówi się, że ma talent, a w Hollywood, że jest ładna? Kogo spotkała na planie "Drżącego ciała", dlaczego Oscara zawdzięcza Allenowi i w postać której projektantki mody wcieli się w amerykańskim serialu "American Crime Story" - o tym m.in. w materiale Katarzyny Kornet.    

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Materiał przygotowała: Katarzyna Kornet

Data emisji: 7.04.2017

Godzina emisji: 6.30

kul/kd

Czytaj także

Golshifteh Farahani - gwiazda na wygnaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 13:20
Wystąpiła u boku Leonarda DiCaprio i w "Patersonie" Jima Jarmuscha. O Golshifteh Farahani mówi się, że jest wschodzącą gwiazdą, która swoimi rolami gra irańskiemu reżimowi na nosie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Roznerski - dyslektyk i mistrz a vista

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 12:00
- Dubbing jest bardzo trudną sztuką. Przekonałem się o tym użyczając mojego głosu do animacji "Munio: Strażnik Księżyca". Starałem się to zrobić po swojemu. Chciałem się tym bawić, żeby przykryć mój brak doświadczenia - mówił w "Dniu Kobiet" aktor teatralny, filmowy i serialowy.  
rozwiń zwiń