X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy istnieje sztuka "po internecie"?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 09:00
Nowe media zmieniły postrzeganie rzeczywistości, wpłynęły także na sztukę współczesną oraz na to, jak obcujemy z kulturą.
Audio
  • O historii net-artu i sztuce post-internetowej opowiada Natalia Sielecka (Czwórka/Tędy po trendy)
Czy nowe technologie wyznaczają kierunki  rozwoju sztuki współczesnej?
Czy nowe technologie wyznaczają kierunki rozwoju sztuki współczesnej?Foto: Glow Images/East News

W latach 90. ubiegłego stulecia, gdy internet jeszcze "raczkował" i gdy powstawał tzw. net-art, czyli memy, rozpikselowane obrazy, odzwierciedlenie w nim znajdowały nadzieje społeczne - na dostęp do wiedzy i życie "open acces".

Dziś, jak przyznaje Natalia Sielewicz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, sieć - po ogromnej metamorfozie, która dokonała się w ciągu ostatnich kilkunastu lat - posługuje się zupełnie innym językiem, zmieniło się także podejście użytkowników do nowych technologii. Urządzeń i aplikacji używamy na co dzień tak, że przestają być dla nas zauważalne. Korzystamy z nich intuicyjnie, a ich obecność traktujemy jako coś naturalnego. A sztuka postinternetowa to lustrzane odbicie tej zmiany.

- W jej centrum znajduje się człowiek ze swoim życiowym zagubieniem, a jednocześnie dążeniem do akceptacji, ze swoją potrzebą budowania w sieci intymności i jednoczesnym ekshibicjonizmem - mówiła Sielecka. Jej zdaniem w niedalekiej przyszłości może jednak dojść do kolejnego przewartościowania kulturowego spojrzenia na sieć.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksanda Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Natalia Sielecka, Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Data emisji: 11.01.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/jp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pułapki internetu. Jak nie dać się wirusom?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 20:02
"Rosja zaatakowała Polskę", "uczniowie od przyszłego roku szkolnego w sobotę będą musieli chodzić do szkoły" - to tylko niektóre z "gorących newsów", którymi zalewany jest Facebook.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowy hejt. "Walczmy z mową nienawiści w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 17:20
"Ona ma czoło myślą nieskalane" - to jeden z komentarzy, jakie można znaleźć na popularnym portalu internetowym pod tekstem o znanej osobie. Skąd biorą się takie hejty i czy są sposoby na to, by z tymi "wyrazami uwielbienia" walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie jest łatwo zostać następcą Szekspira. Jak pisać dramaty?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 14:15
Nie brakuje chętnych, którzy chcieliby pójść śladami Szekspira i stać się ikoną dramatopisarstwa. Droga jednak jest bardzo długa. Czy mogą w tym pomóc najnowsze pozycje książkowe z rodzaju poradników? I czy tak naprawdę... warto się starać?
rozwiń zwiń