"Jackie". Najważniejsza w filmie jest tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:30
Na srebrnych ekranach możemy oglądać obraz o Jacqueline Kennedy, prawdopodobnie najsłynniejszej na świecie Pierwsze Damie. Z tej okazji w Czwórce o pracy nad filmem opowiadają jego chilijski reżyser Pablo Larraín i nominowana do Oskara Natalie Portman.
Audio
  • Pablo Larraín i Natalie Portman o filmie "Jackie" (Hrapkowidz/Czwórka)
Nominowana do Oskara Natalie Portman jako Jacqueline Kennedy w filmie Jackie
Nominowana do Oskara Natalie Portman jako Jacqueline Kennedy w filmie "Jackie"Foto: PAP/Alamy

- Natalie ma w sobie to coś, co jest kluczowe w graniu i aktorstwie. Ma tajemnicę. I tak samo było z Jackie Kennedy - mówi w Czwórce Pablo Larraín, który w filmie "Jackie" pokazuje najbardziej traumatyczny moment w jej życiu - tuż przed i po zamachu na jej męża Johna F. Kennedy’ego. W "Hrapkowidzu" reżyser zdradza także, jak pracował na planie filmu z aktorami. 

Sprawdź też:
gierszał kwiatkowska 1200 2.jpg
Jakub Gierszał: aktorem jest się przez cały czas

Przy pracy nad postacią Jackie, tajemnica była też istotna dla Natalie Portman. - Film Pabla Larraína nie pokazuje, co masz na temat Jackie myśleć lub czuć. I w tym tkwi jego siła - prekonuje gwiazda amerykańskiego kina.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania niedzielnego "Hrapkowidza", z którego dowiecie się też, dlaczego dla Natalie Portman wcielenie się w rolę Jacqueline Kennedy było emocjonalnie ekstremalnym wyzwaniem, czemu film był kręcony w Paryżu i jak zrekonstruowano tam wnętrza Białego Domu oraz jak z obrazem "Jackie" współgra muzyka skomponowana przez Micę Levi.

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 5.02.2017

Godzina emisji: 14.16

jsz/kd

Czytaj także

Filmowy wrzesień pod znakiem Toronto

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 11:20
Na świecie i w Polsce końcówka lata obfituje w ważne i ciekawe wydarzenia filmowe - premiery w kinach oraz festiwale. W Czwórce spoglądamy na nie przez subiektywny filtr naszych krytyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wataha" powraca. "Będzie piękniej plastycznie"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 16:10
Z końcem lutego zakończą się zdjęcia do drugiego sezonu serialu "Wataha". - Mam wrażenie, że tworzę zupełnie nowego bohatera, że obecny Rebrow niewiele ma wspólnego z tym, którego widzowie pamiętają sprzed czterech lat - opowiada odtwórca roli głównej Leszek Lichota.
rozwiń zwiń