Polskie Radio
Section05
Antoni Krauze

"Chory na prawdę". Paweł Woldan o twórczości Antoniego Krauzego

- Antoni był wyjątkową osobą, Pan Bóg obdarzył go wielkim talentem (…), mądrością, wrażliwością i odwagą, a są to cechy niestety nieczęsto spotykane w środowisku filmowym. Była to jedna z nielicznych postaci reżyserów, której udało się przeżyć tę słusznie minioną epokę komunizmu i PRL-u uczciwie, prawdziwie i z honorem - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Woldan, reżyser filmu "Palec Boży Antoniego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24

Antoni Krauze spoczął na cmentarzu w Falenicy

Rodzina, artyści, politycy, przyjaciele i osoby, dla których ważna była postawa i twórczość Antoniego Krauzego, pożegnali zmarłego reżysera. Został pochowany w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie koło Falenicy. - Antoni Krauze, jako człowiek i filmowiec, zawsze dążył do prawdy - tę cechę reżysera filmu "Smoleńsk" przypomnieli w listach odczytanych przed wtorkową mszą pogrzebową zmarłego filmowca prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  pogrzeby POLSKA odeszli 2018

Antoni Krauze nie żyje. "To wielka strata dla Polski"

- Śmierć Antoniego Krauzego to wielka strata nie tylko dla kultury, ale także dla Polski - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Jak zapowiedział, uroczystości pogrzebowe zmarłego w środę filmowca będą miały charakter państwowy. - Myślę, że to jest oczywiste. Wystąpiliśmy dzisiaj rano do pana premiera o pogrzeb państwowy. Rozmawiałem z żoną i córką Antoniego Krauze. Poprosiłem o zgodę na taki charakter uroczystości - poinformował Piotr Gliński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odeszli 2018