Gierszał o "Pomiędzy słowami": tu nic nie jest wprost

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 10:35
Film "Pomiędzy słowami", najnowsze dzieło Urszuli Antoniak, swoją premierę miał na festiwalu w Toronto. W roli głównej zobaczymy Jakuba Gierszała.
Audio
  • Jakub Gierszał o filmie "Pomiędzy słowami" (Hrapkowidz/Czwórka)
Jakub Gierszał i Beata Kwiatkowska w studiu Czwórki
Jakub Gierszał i Beata Kwiatkowska w studiu CzwórkiFoto: Paweł Malinowski/Czwórka

Kuba Czekaj Błażej Hrapkowicz 1200x660.JPG
Kuba Czekaj: lubię kino, którwe wchodzi w skórę

"Pomiędzy słowami" to film o życiu na emigracji, ale także trudnej relacji ojca - w tej roli Andrzej Chyra - z synem. - Historia młodego prawnika mieszkającego w Berlinie. Zbudował tam swoją nową tożsamość, karierę - opowiadał Gierszał. - To, co wydarza się między nim, a jego ojcem, który przyjeżdża do niego w odwiedziny z Polski, znajduje się właśnie pomiędzy słowami, nie zostaje powiedziane wprost.

Jak wspominał Jakub Gierszał, Urszula Antoniak to Polka, mieszkająca na stałe w Holandii i tworząca swoje scenariusze w języku angielskim. - Znam poprzednie filmy Uli i wiem, że ten jest inny. Wzięła się po raz pierwszy za męski świat, chciała do niego zajrzeć. To był dla mnie sygnał, że warto spróbować - opowiadał Gierszał.

Czy polski film "Pomiędzy słowami" jest nawiązaniem do filmu o tym samym - w polskiej wersji językowej - tytule Sofii Coppoli? Co zafascynowało aktora w historii opisanej w scenariuszu Urszuli Antoniak? Zapraszamy do wysłuchania nagrania wywiadu, który przeprowadziła Beata Kwiatkowska.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 10.09.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/mz

Czytaj także

Związek z gwiazdą. Czy to ma przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 10:00
Zdaniem aktorki Agnieszki Żulewskiej, znanej m.in. z filmu "Bejbi blues" takie związki są bardzo trudne. Ale nie niemożliwe. O tym, jak mogłoby wyglądać życie z gwiazdą nakręcono m.in. film "Bodyguard".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy wrzesień pod znakiem Toronto

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 11:20
Na świecie i w Polsce końcówka lata obfituje w ważne i ciekawe wydarzenia filmowe - premiery w kinach oraz festiwale. W Czwórce spoglądamy na nie przez subiektywny filtr naszych krytyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Gierszał: aktorem jest się przez cały czas

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 15:15
"Wszystko, co kocham", "Sala samobójców", "Juma" - to najbardziej znane filmy z udziałem Jakuba Gierszała. W tym roku premierę będą miały kolejne: "Pokot" Agnieszki Holland, "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak oraz komedia "PolandJa" Cypriana Olenckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jackie". Najważniejsza w filmie jest tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:30
Na srebrnych ekranach możemy oglądać obraz o Jacqueline Kennedy, prawdopodobnie najsłynniejszej na świecie Pierwsze Damie. Z tej okazji w Czwórce o pracy nad filmem opowiadają jego chilijski reżyser Pablo Larraín i nominowana do Oskara Natalie Portman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Norton o bywaniu w Polsce i kręceniu z niepoważnymi ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 16:20
- Pierwszy raz odwiedziłem Was, kiedy z Wesem Andersonem kręciliśmy "Grand Budapest Hotel" w Görlitz. Wystarczyło tylko przejść przez most i już było się w Polsce - w ten sposób Edward Norton powitał uczestników festiwalu Transatlantyk.
rozwiń zwiń