Biznes w muszli ślimaka i podróż najbrzydszym samochodem. Kino Grzegorza Szczepaniaka

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 12:50
11 maja w wybranych polskich kinach zaprezentowane zostanie komediowo-dokumentalne kino Grzegorza Szczepaniaka. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć: "Ślimaki" oraz "Najbrzydszy samochód świata". 
Audio
  • Komedie dokumentalne Grzegorza Szczepaniaka. Historie o czułych relacjach (Hrapkowidz/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/guruXOX

- "Ślimaki" są moim reżyserskim debiutem. Z założenia miała to był komedia dokumentalna i chyba udało mi się to zrealizować, m.in. dlatego, że trafiłem na wspaniałych bohaterów. Szukałem tematu o komediowym potencjale. Przez przypadek usłyszałem o parze, która co jakiś czas wpada na pomysł otworzenia nowego biznesu - mówił reżyser Grzegorz Szczepaniak.

- Konstrukcja dokumentu czerpie z kina fabularnego. Pisząc scenariusz chciałem, żeby miał charakter poradnikowy. To instrukcja jak zostać hodowcą krok po kroku - opowiadał.

O czym opowiadają filmy reżysera Grzegorza Szczepaniaka? Jak trafia na bohaterów i gdzie szuka tematów? Dlaczego "Najbrzydszy samochód świata" nie jest filmem o samochodach? O tym w nagraniu audycji. 


***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Grzegorz Szczepaniak (reżyser)

Data emisji: 6.05.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/pj

Czytaj także

Najlepsze polskie 30'. "Wrestling po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 12:00
26 stycznia w wybranych kinach w Polsce będzie można oglądać najnowsze produkcje twórców krótkiego metrażu. W ramach przeglądu "Najlepsze polskie 30'" zobaczymy m.in. "Amerykański sen", czyli opowieść o wrestlingu po polsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ten film szuka odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas tożsamość"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 11:34
"Pomiędzy słowami" to czwarty, pełnometrażowy, kinowy film w dorobku polskiej reżyserki Urszuli Antoniak. Na ekranach polskich kin pojawi się 16 lutego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studio Munka ma 10 lat. To trampolina do filmowej kariery

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 10:35
Co łączy filmy "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej (nagroda w Cannes), "Cicha noc" Piotra Domalewskiego (Złote Lwy w Gdyni) i "Aria Diva" Agnieszki Smoczyńskiej? Wszystkie powstały w Studiu Munka, które jest producentem debiutów filmowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Podsiadlik: ten film to twarz, o której każdy z nas chciałby zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 12:20
- Relacja między mną a postacią, w którą wcielił się Mateusz Kościukiewicz była fundamentalna. Ponieważ w całym filmie mojej postaci było dużo, największym wyzwaniem było przedstawienie jej w taki sposób, aby widzowie mogli zrozumieć jej obecność na ekranie - mówiła aktorka Agnieszka Podsiadlik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Zofią Kowalewską o historiach opowiedzianych w mniej, niż pół godziny

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 15:25
- Miałam czterdzieści godzin gotowego materiału. Wykrojenie z niego osiemnastu kluczowych minut historii było dość karkołomnym zadaniem - opowiadała reżyserka "Więzi" Zofia Kowalewska.
rozwiń zwiń