Misiek Koterski: nie byłem pewien, czy ludzie uwierzą w moją postać

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 15:30
Strach, smutek, złość, radość, wstręt, zazdrość i wstyd - to siedem, tyułowych uczuć, o których w swoim filmie postanowił opowiedzieć Marek Koterski. Z aktorami, odtwórcami ról w filmie, podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni rozmawiała Beata Kwiatkowska.
Audio
  • "7 uczuć" Marka Koterskiego – „chcemy udawać, że jesteśmy dorośli” (Stacja kultura/Czwórka)
Michał Koterski, Maja Ostaszewska, kadr z filmu 7 uczuć
Michał Koterski, Maja Ostaszewska, kadr z filmu "7 uczuć"Foto: mat.pras./Kino Świat

Młody Adaś Miałczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa w rajtuzach i krótkich spodenkach. Ma poważne trudności z interpretacją własnych emocji. W filmie zagrał go Misiek Koterski. O filmie i swojej roli opowiedział Beacie Kwiatkowskiej. - Przygotowywałem się ponad pół roku - mówił aktor.

- To było ogromne wyzwanie dla mnie, innych aktorów, nawet twórcy filmu, mojego ojca - sfilmowanie dorosłych, którzy wcielają się w role dzieci. Musieliśmy zaufać swojej intuicji. Reżyser (po raz pierwszy w tym filmie) dał nam wolną rękę. Do końca nie byłem pewien, czy ludzie uwierzą w tego rozhisteryzowanego dzieciaka, w którego się wcieliłem - opowiadał.

Kto miał wcielić się w kultową postać Adasia Miałczyńskiego? Dlaczego wybór padł na syna reżysera, Michała? Skąd wzięła się narracja charakterystyczna dla filmów Marka Koterskiego? I w jakim stopniu oddaje rzeczywistość? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Goście: Misiek Koterski (aktor wcielający się w rolę Adasia Miałczyńskiego)

Data emisji: 1.10.2018

Godzina emisji: 10.46

ac/kd

Czytaj także

Wolontariat w kinie, czyli filmy których... nie obejrzysz

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:40
Do 30 czerwca organizatorzy festiwalu filmowego w Gdyni czekają na zgłoszenia od wolontariuszy, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej odsłonie najważniejszej w naszym kraju imprezy filmowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Bukowska: "53 wojny" zatrzymują widza emocjami

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 14:41
- Wojna jest nam bliska. To, że jej tutaj nie widzimy, nie znaczy, że nie odczuwamy - wyjaśnia Ewa Bukowska, reżyserka filmu "53 wojny". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Subbotko: "Dziurę w głowie" każdy sam musi zinterpretować

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:30
- To trudny film, opowiadany w inny sposób niż w tej chwili opowiada się filmy. A mimo to okazało się, że "Dziura w głowie" świetnie komunikuje się z widzem - mówi reżyser Piotr Subbotko.  
rozwiń zwiń