Michał Chaciński: przenosimy bajkę na grunt realizmu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 15:01
Już w najbliższy piątek do kin wejdzie trzecia część "Planety Singli" - jednej z najpopularniejszych polskich komedii romantycznych. Czy spodoba się widzom i dogoni wynik kasowy pierwszej części? I czy nadal jest to komedia romantyczna? 
Audio
  • Czy "Planeta Singli 3" to nadal komedia romantyczna? (Hrapkowicz/Czwórka)
Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr w filmie Planeta singli
Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr w filmie "Planeta singli"Foto: Kino Świat/Hubert Komerski

Od początku wiedzieliśmy, że "Planeta Singli" będzie wyzwaniem. Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie nie tylko działać w gatunku, ale będzie po prostu dobrym filmem Michał Chaciński

- O ile pierwsza i druga część spełniają wszystkie wymogi gatunku, jakim jest komedia romantyczna, to w części trzeciej autorzy dokonali pewnego przestawienia konwencji - mówił prowadzący audycję Błażej Hrapkowicz. Na czym ono polega? 

- Używamy określenia "kontynuacji komedii romantycznej", którą była pierwsza część "Planety Singli". Uznaliśmy, że trzecia część nie powinna być klasyczną komedią romantyczną, bo ta definiowana jest jak bajka, z zakończeniem "żyli długo i szczęśiliwie". Chcąc stworzyć kontynuację musieliśmy wyjść poza ten schemat - tłumaczył producent i współreżyser filmu, Michał Chaciński.

Przenosimy bajkę na grunt realizmu. Nadal opowiadamy o miłości, ale o jej głębym wymiarze Michał Chaciński

Zobacz zwiastun filmu "Planeta Singli 3":

Komedia romantyczna nie musi być filmem o księżniczce i księciu. Złamaliśmy ten schemat pokazując, że ludzie nie są idealni i nie biorą się znikąd Michał Chaciński


- Trylogia dzieli się na etapy: ten w którym para się poznaje, ten w którym przechodzi kryzys, a w bohaterach dochodzi do pewnej zmiany. W ostatniej części oszczędziliśmy sobie powielania schematów znanych z komedii romantycznych. Od razu wiemy, że zakochani będą ze sobą. To, że nie skupiamy się już tylko na dynamice relacji głównych bohaterów, dało nam bardzo duże pole do opowiedzenia o tym, jak naprawdę wygląda ich życie, kim są ich rodziny - opowiadał gość Czwórki. 

Jak dużo wątków z przeszłości bohaterów zdradzi trzecia część "Planety Singli"? Czy eksperyment z nakręceniem dwóch części komedii i pokazanie ich widzom w odstępie kilku miesięcy okaże się sukcesem? Więcej na ten temat w audycji. 

Zapraszamy także na rozmowę z twórcami nominowanej do Oscara w dziesięciu kategoriach "Faworyty", najnowszego filmu Yorgosa Lanthimosa, których wysłuchała Beata Kwiatkowska [POSŁUCHAJ] >>>

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Michał Chaciński (producent i współreżyser filmu)

Data emisji: 3.02.2019

Godzina emisji: 14.08

Czytaj także

Agnieszka Więdłocha randkuje na "Planecie singli"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 13:30
– Nie ukrywam, że jestem podobna do postaci, którą gram. Też wierzę w prawdziwą miłość i w rycerza na białym koniu – mówiła aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulisy Kultury. O barowych potyczkach Książkiewicz, Adamczyka i Karolaka

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 16:00
Bohaterów serialu TVP łączą emocje sportowe, rywalizacja oraz trzymanie kciuków za polską jedenastkę. Ale "Trzecia połowa" to coś więcej niż opowieść o piłce nożnej...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Planeta Singli 2". Więdłocha w dresach - kostium bardziej dziadowski, niż romantyczny

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 12:01
- W "Planecie Singli 2" moja bohaterka, Ania, ma już swoje zdanie. Ta część zaczyna się od awantury i rozstania - opowiada Agnieszka Więdłocha, aktorka. - Było tu dużo więcej rzeczy dla mnie do zagrania - dodaje. 
rozwiń zwiń