Światowe Dni Młodzieży na Orszaku Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:15
6 stycznia przez polskie miasta przejdą barwne orszaki upamiętniające biblijnych mędrców, którzy przybyli ze Wschodu, by oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi.
Audio
  • Orszak Trzech Króli będzie promował Światowe Dni Młodzieży (Kierunek Kraków/Czwórka)
Trzej królowie według biblijnej opowieści przybyli do Betlejem, niosąc mirrę, kadzidło i złoto
Trzej królowie według biblijnej opowieści przybyli do Betlejem, niosąc mirrę, kadzidło i złotoFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Tym razem podczas orszaków pojawią się wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu 2016 roku odbędą się w Krakowie. Będą oni zapraszać na to wydarzenie i zbierać pieniądze na jego organizację.

- Wolontariusze będą zbierać pieniądze na orszaku centralnym w Warszawie, ale także w każdej miejscowości. Poszczególne parafie będą mogły wykorzystać te fundusze na organizację spotkań diecezjalnych z okazji Światowych Dni Młodzieży - wyjaśniają goście audycji.

Światowe Dni Młodzieży to spotkania papieża z młodymi katolikami ze wszystkich kontynentów. Zapoczątkował je Jan Paweł II w 1985 roku w Rzymie. Z audycji dowiecie się, jak będą wyglądały obchody w Krakowie i w poszczególnych diecezjach, dokąd zawitają młodzi ludzie z całego świata. Goście wyjaśniają też, w jaki sposób można zaprosić pielgrzymów do siebie i zaoferować im nocleg.

***

Tytuł audycji: Kierunek - Kraków

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: Adam Grzywacz (organizator wolontariatu na Orszaku Trzech Króli) oraz Alek Wiśniewski i Adam Kowalewski (Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej)

Data emisji: 3.12.2015

Godz. emisji: 7.00

mg/kd

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży - jak to było w Kolonii?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 07:00
Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przed organizatorami jeszcze wiele pracy, a jak to wyglądało 10 lat temu w Kolonii opowiada Czwórkowy gość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Festiwal radości, który jednoczy ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 16:51
Światowe Dni Młodzieży to gigantyczne przedsięwzięcie, którego Polska będzie gospodarzem w 2016 roku. Do Krakowa ma przyjechać ponad 2 mln ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wiemy o narodzinach Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 16:17
- Grota Świetlista, w której urodził się Jezus ma ok. 48 m i nie zmieniła się przez lata. Jej teren jest podzielony i tylko część należy do katolików - mówi ks. Jerzy Banach.
rozwiń zwiń