Światowe Dni Młodzieży. Jak się modlić i kochać innych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 13:45
Za pół roku do Polski przyjadą młodzi z całego świata, by w Krakowie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Już teraz katolicy przygotowują się do tego wydarzenia, uczestnicząc w rekolekcjach w Łagiewnikach.
Audio
  • O modlitwie i miłosierdziu w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży (Kierunek Kraków/Czwórka)
Światowe Dni Młodzieży wymagają nie tylko przygotowań organizacyjnych, ale też duchowych
Światowe Dni Młodzieży wymagają nie tylko przygotowań organizacyjnych, ale też duchowychFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Hasło Światowych Dni Młodzieży 2016 brzmi "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Podczas ostatniej konferencji rekolekcyjnej młodzi rozważali, w jaki sposób należy wypełniać te uczynki miłosierdzia, które nakazują grzebać umarłych i modlić się za żywych i umarłych.

- W dzisiejszym świecie dużo wiemy o miłości, ale nie umiemy kochać, nie potrafimy żyć miłością. Modlitwa jest określona uczynkiem miłosierdzia, dlatego że jest czymś bardzo konkretnym - mówi ks. Krzysztof Dukielski z krajowego biura organizacyjnego ŚDM. Ks. Paweł Mielecki z komitetu organizacyjnego dodaje natomiast, że modląc się za żywych i umarłych, "dzielimy się przestrzenią spotkania z Bogiem i włączamy do niej kolejnych ludzi".

Goście dyskutowali też o tym, czy uczynkiem miłosierdzia może być uśmiech do sąsiadki i zastanawiali się, czy niewierzący może czynić miłosierdzie. Rozmawiali również o tym, jak modlić się za swoich wrogów.

***

Tytuł audycji: Kierunek - Kraków

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: ks. Krzysztof Dukielski (krajowe biuro organizacyjne ŚDM) i ks. Paweł Mielecki (sekcja pastoralna komitetu organizacyjnego ŚDM) oraz Magdalena Bobryk, Agnieszka Bieńkowska, Aleksander Augustyniak i Karol Golon (wolontariusze)

Data emisji: 17.01.2015

Godzina emisji: 7.00

mg/pg

Czytaj także

Co wiemy o narodzinach Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 16:17
- Grota Świetlista, w której urodził się Jezus ma ok. 48 m i nie zmieniła się przez lata. Jej teren jest podzielony i tylko część należy do katolików - mówi ks. Jerzy Banach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży na Orszaku Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:15
6 stycznia przez polskie miasta przejdą barwne orszaki upamiętniające biblijnych mędrców, którzy przybyli ze Wschodu, by oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi.
rozwiń zwiń