Magia północnego grania w Klubie Smolna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 15:07
- Szwedzkie Studio Barnhus to dla mnie specyficzny house'owy i psychodelizujący sound z dużym poczuciem humoru - mówił w Czwórce DJ Eltron John, zapowiadając wydarzenie w Klubie Smolna, w którego organizacji uczestniczy.   
Audio
  • Eltron John o imprezie w Klubie Smolna (Muzyczny Lunch/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ivan Neru/Shutterstock.com
Sprawdź też:
smolna-rbma1200.jpg
RBMA pres. Studio Barnhus w. Axel Boman & Pedrodollar na Smolnej

- Jako rezydent wspieram programowo Klub Smolna, a sprowadzenie muzyków ze Studia Barnhus to sprawa, nad którą pracowałem niemalże od otwarcia tego miejsca - podkreślał Eltron John. Podczas objętego Czwórkowym patronatem wydarzenia główną rolę zagrają dwaj z trzech muzyków z legendarnego szwedzkiego ośrodka muzyki elektronicznej - Alex Boman i Pedrodollar. - Od lat rozmawialiśmy, żeby coś zrobić w Polsce - wspominał zaproszony gość.

- Wizja artystów ze Studia Barnhus jest na tyle rozmyta, że zaskakuje, a jednak na tyle spójna, że każdy wie, o co tu chodzi. Jest w tym także pewna lekkość - mówił Eltron John. Kogo jeszcze usłyszymy 19 maja w Klubie Smolna, oraz nad czym obecnie pracuje Eltron John? Tego dowiecie się słuchając nagrania rozmowy.

Zapraszamy też do wysłuchania nagrania całego "Muzycznego Lunchu" z 16.05.2017 <<<

Posłuchaj też:
eltron 1200.jpg
Eltron John: house i techno są jak jazz i rock

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Kasprzyk

Goście: Marek Stuczyński czyli DJ Eltron John

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 13.21

jsz/kd

Czytaj także

Gorillaz. Szukają ważnych treści w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:00
Prawie 20 lat temu fani kultowego zespołu Blur przeżyli szok - okazało się, że britpop przerzucił się na hip hop. Tak w skrócie powstał muzyczny fenomen Gorillaz - animowany projekt, stworzony przez muzyka Damona Albarna i angielskiego mistrza komiksów Jamiego Hewletta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Smolik i Kev Fox nagrywali u Petera Gabriela

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:30
- Nowe piosenki powstawały w jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. To mityczne studio, w którym nie ma żadnych barier. Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu. Nikt ani nic nie odgradza muzyków od reszty świata - opowiadają Andrzej Smolik i Kev Fox.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń