X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kacper, Melchior i Baltazar. Kim byli trzej królowie?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 14:21
Według podań i przekazów biblijnych, do Betlejem dotarli trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, którzy złożyli nowonarodzonemu Jezusowi dary - złoto, kadzidło i mirrę. Co o wiemy o tych ludziach?
Audio
  • Kim byli trzej królowie, skąd przyszli i jak pokonali tę trasę? (Nawiedzeni/Czwórka)
Kacper, Melchior i Baltazar. Kim byli trzej królowie?
Foto: Pixabay.com/Public domain

- Nie wiadomo, skąd pochodzili, nie wiadomo też, ilu ich było - mówiła etnograf Amudena Rutkowska w rozmowie z Czwórką. - Wzmianka o "mędrcach" pojawia się wyłącznie w Ewangelii św. Mateusza, nie ma o nich mowy w innych przekazach, dlatego nie jest pewne, czy w ogóle istnieli - dodała ekspertka i przekonywała, że według różnych teorii królowie pochodzili jednak ze Wschodu. Najprawdopodobniej chodziło o tereny dzisiejszego Iranu.

Ekspertka mówiła też o genezie używanych w przekazach biblijnych słów, dzięki którym badacze mogą m.in. domniemywać, o których królów dokładnie chodziło i skąd wzięła się teoria, że byli to przedstawiciele trzech różnych kontynentów. Jej zdaniem tego typu podróż królowie rzeczywiście mogli odbyć i to na kilka sposobów, m.in. na wielbłądach.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotował: Karol Pawłowicki

Data emisji: 6.01.2015

Godzina emisji: 11.30

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Przygotowania trwają

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 07:00
Początek listopada był okresem wytężonej pracy dla wszystkich, przygotowujących Światowe Dni Młodzieży. W Łagiewnikach odbyły się szkolenia medialne, dzięki którym będą oni mogli w sposób profesjonalny relacjonować przyszłoroczne wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2015 w Kościele - pielgrzymki papieża i Taizé

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 13:20
W audycji podsumowaliśmy rok 2015 w chrześcijaństwie i Kościele z punktu widzenia młodzieży uczestniczącej w najważniejszych wydarzeniach.
rozwiń zwiń