Artur Rojek: na OFF-ie niemożliwe staje się możliwe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 11:20
- Jak powstawał OFF Festival to nie miałem pojęcia, jak to się robi. Chciałem zrobić taki festiwal, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Byłem tak zdeterminowany, że w pewnym sensie byłem w stanie nagiąć rzeczywistość - wspominał dyrektor artystyczny OFF Festivalu, muzyk i słuchacz Artur Rojek.
Audio
  • Artur Rojek o życiu w rytmie OFF Festivalu (Off Control/Czwórka)
Artur Rojek z zespołem występuje podczas koncertu sylwestrowego na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie w 2014 roku
Artur Rojek z zespołem występuje podczas koncertu sylwestrowego na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie w 2014 rokuFoto: PAP/Marcin Obara

Artur Rojek Zawsze szukałem odwrotnych dróg. Od założenia Myslovitz po Lenny Valentino a potem OFF - to wszystko było robione na przekór czegoś

- Na festiwalu niezwykle istotny jest kontekst i atmosfera, w których artyści się pojawiają. Na tym polega różnica pomiędzy dobrymi i złymi wydarzeniami muzycznymi. OFF Festival ma być przede wszystkim przyjazny dla odbiorcy - podkreślał w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Artur Rojek, którego OFF Festival został uznany przez brytyjski dziennik The Guardian za jeden z najlepszych europejskich festiwali poświęconych muzyce alternatywnej.

Jak tłumaczył w Czwórce Artur Rojek, OFF Festival jest konstruowany tak, aby ktoś, kto chce spróbować wszystkiego mógł to zrobić za bardzo się nie męcząc. - Tutaj ważne jest także to, co się dzieje między koncertami. Dbamy na przykład o to, żeby festiwalowa kuchnia była różnorodna - mówił zaproszony gość.

Artur Rojek Często wracam do shoegaze'u, bo to muzyka, na której się wychowałem. Była dla mnie inspiracją, gdy zakładałem własny zespół

Na jakich koncertach będzie można Artura Rojka zobaczyć w tym roku na OFF-ie? Czy w wirze festiwalowych obowiązków artysta ma czas na własne projekty? Jak wspomina wizytę na festiwalu South by Southwest w Stanach Zjednoczonych? Oraz dlaczego w swój genotyp Artur Rojek ma wpisany bunt? Między innymi o to Mateusz Tomaszuk spytał w "Off Controlu" zaproszonego muzyka.

Zapraszamy także do wysłuchania drugiej godziny audycji "Off Control" z 29.05.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Gość: Artur Rojek (muzyk i twórca OFF Festivalu)

Data emisji: 29.05.2017

Godzina emisji: 22.00

jsz/pg

Artur Rojek i Mateusz Tomaszuk w Czwórce/fot. Czwórka Artur Rojek i Mateusz Tomaszuk w Czwórce/fot. Czwórka
Czytaj także

#NightLiveSesssion - pierwsza odsłona z Create

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 10:30
Pierwszym zespołem, który w akustycznych i radiowych warunkach zmierzył się z dźwiękami przy zgaszonym świetle, była grupa Create - zagrali kilka swoich utworów i jeden cover.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartosz Chmielewski. Pisze piosenki inicjacyjne

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 12:50
Swoją twórczością dla Muzyki Końca Lata i Jezior przekazuje pewien rodzaj emocji, niezależny od tego, czy jest się nastoletnim chłopakiem czy dziewczyną. - Zdarzało nam się grać na weselach, dlatego, że nasze piosenki były inicjacyjne dla kilku związków - zdradza w rozmowie z Ulą Kaczyńską piosenkopisarz, wokalista i gitarzysta Bartosz Chmielewski.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baasch: fajnie, że mam takie mroczne DNA

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 11:00
- Gdybym znał definicję mroku to pewnie byłoby mi łatwiej odpowiedzieć na pytanie, skąd on pochodzi. A ja nie jestem w stanie tego namierzyć - opowiadał Novice w niedzielnych "Leniwych" Baasch, producent, wokalista i kompozytor, który w Czwórce mówił o swoim drugim krążku "Grizzly Bear With A Million Eyes".
rozwiń zwiń
Czytaj także

#NightLiveSesssion - druga odsłona z Oly.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:16
Druga odsłona #NightLiveSession przy zgaszonym świetle należała do Oly. - czyli Oli Komsty, której towarzyszył instrumentalista Andrzej Konieczny. Posłuchaliśmy kilku jej własnych utworów w wersji akustycznej oraz specjalnie przygotowanego coveru Arcade Fire "The Suburbs".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Soundrive. "U nas rodzą się gwiazdy"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 22:00
- Nasz festiwal nie ma headlinerów. To publiczność decyduje, kto jest dla niej gwiazdą - mówi  Arkadiusz Hronowski, organizator Soundrive Fest.
rozwiń zwiń