Saramonowicz: współcześni mężczyźni są jak chłopcy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 11:00
Filmy z jego scenariuszami - "Testosteron", "Lejdis" i "Idealny facet dla mojej dziewczyny" - obejrzało prawie 5 mln osób. Andrzej Saramonowicz właśnie wydał swoją pierwszą powieść "Chłopcy".
Audio
  • Andrzej Saramonowicz o swojej nowej książce pt. "Chłopcy" (Czwórka/Pani tomu)
Andrzej Saramonowicz zasłynął jako twórca dramatów i scenariuszy filmowych, teraz wydał swoją pierwszą powieść pt. Chłopcy
Andrzej Saramonowicz zasłynął jako twórca dramatów i scenariuszy filmowych, teraz wydał swoją pierwszą powieść pt. "Chłopcy"Foto: PAP/Arek Markowicz

Najnowsze dzieło Saramonowicza to sarkastyczny obraz współczesnej rzeczywistości. Autor, nie stroniąc od złośliwości i wulgaryzmów, kreśli przerysowany obraz polskiego społeczeństwa.

- Kobiety i mężczyźni inaczej odbierają moją książkę. Dla mężczyzn w ogóle nie jest ona śmieszna, gdyż jest rodzajem dekonstrukcji, która ich kłopocze. To tak, jakbym był w jakiejś mafii, a potem sypnął. Natomiast kobiety są zdumione tym, że w książce ujawniony jest pewien specyficzny sposób myślenia mężczyzn - mówi Saramonowicz.

Autor zdradza też, dlaczego w swojej powieści pisze o GMO i zdowym stylu życia, co sądzi o współczesnych związkach, tłumaczy także dlaczego, jego zdaniem, współcześni mężczyźni są bardziej niedojrzali niż kobiety.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Andrzej Saramonowicz (twórca scenariuszy filmowych i dramatów, reżyser, autor powieści "Chłopcy")

Data emisji: 17.06.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/kul

Czytaj także

Tuwim - poeta, który kochał namiętnie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 07:40
"Moja Stefa będzie zawsze drogowskazem przez całe życie" - tak wyrażał swoje uczucia Julian Tuwim. W książce "Moja miłość" poznajemy romantyczne oblicze poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Stachura - żył, stojąc cały czas "na baczność"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 09:00
Teksty Stachury śpiewa wielu artystów, m.in. Stare Dobre Małżeństwo, Hey. O biografii poety poety i pisarza pt. "Buty Ikara", opowiadał w Czwórce jej autor, Marian Buchowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inny front" - książka o ludziach, nie o wojnie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 11:30
- Korespondentka wojenna bardziej niż militariami interesuje się życiem cywilów. To odróżnia nas w tym fachu od mężczyzn - mówi Miłada Jędrysik, autorka książki "Inny front".
rozwiń zwiń