Paulina Holtz: joga daje świadomość własnego ciała

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 14:40
- Joga to nie jest siedzenie w jednej pozycji i wąchanie kadzidełek. To wysiłek fizyczny, który jest ratunkiem przed kontuzjami - przekonuje Paulina Holtz, współautorka książki "Po pierwsze joga".
Audio
  • Aktorka Paulina Holtz opowiada o książce "Po pierwsze joga" (Rozbiegani/Czwórka)
W książce Po pierwsze joga Paulina Holtz i trenerka Ewelina Godlewska przekonują, że joga może być sposobem na aktywne życie, że nie jest to wiedza wyłącznie dla wtajemniczonych.
W książce "Po pierwsze joga" Paulina Holtz i trenerka Ewelina Godlewska przekonują, że joga może być sposobem na aktywne życie, że nie jest to wiedza wyłącznie dla wtajemniczonych.Foto: mat. prasowe/Ania Powałowska - Fotografka.eu

- Z trenerką Eweliną Godlewską chcemy pokazać, jak bardzo joga może polepszyć nasze życie - mówi aktorka. - Taki trening jest dobry, kiedy boli nas kręgosłup, na przykład od chodzenia na szpilkach, albo, gdy źle spaliśmy i boli nas szyja.

Paulina Holtz przekonuje także, że joga jest idealnym dopełnieniem treningu biegowego. - Rozciąganie to podstawa, zdarza się jednak, że ćwiczenia wykonujemy "po łepkach", niechlujnie. W jodze ważna jest precyzja, która pozwala uniknąć kontuzji - wyjaśnia.

W audycji tłumaczymy, jakie są rodzaje jogi, a Paulina Holtz zdradza, dlaczego niektórzy ćwiczą jogę w saunie. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Paulina Holtz (aktorka, współautorka książki "Po pierwsze joga")

Data emisji: 10.10.2015

Godzina emisji: 11.00

kul/mm

Czytaj także

Trening fitness w Czwórce. Zobacz, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 18:20
Za oknem lato w pełni, dlatego warto wyjść z sal treningowych i poćwiczyć na świeżym powietrzu. Kilka ciekawych układów zaprezentowali w studiu Czwórki instruktorzy tej dyscypliny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sportowy savoir-vivre. Czego nie robić w fitness klubie?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 07:00
Czy znasz etykietę, obowiązującą w klubach fitness? - Zasady dotyczą głównie sprzętu, ale także higieny osobistej użytkowników - mówią blogerki Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rock'n'roll akrobatyczny - więcej niż taniec

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 16:30
Tę widowiskową dyscyplinę sportu, będącą fuzją tańca i akrobatyki, z klasycznym rock'n'rollem łączy wyłącznie... muzyka.
rozwiń zwiń