Sposób na życie? Zostań trenerem triathlonu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 14:29
- Żeby być certyfikowanym trenerem triathlonu, warto umieć pływać, biegać, jeździć na rowerze, ale nie ma testów sprawnościowych dla przyszłych trenerów - tłumaczyła Dota Szymborska, która jest certyfikowanym trenerem triathlonu.
Audio
  • Jak zostać trenerem triathlonu i co można dzięki temu osiągnąć? (Rozbiegani/Czwórka)
Dota Szymborska wraz z Kariną Terzoni w studiu Czwóki
Dota Szymborska wraz z Kariną Terzoni w studiu CzwókiFoto: Czwórka

Jak tłumaczyła Dota Szymborska, trening triathlonowy składa się z trzech części. - Pierwsza to informowanie podopiecznych o niebezpieczeństwach, o tym, że na przykład podłoga na basenie jest śliska. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń - opowiadała ekspertka w Czwórce. Kolejne etapy to rozgrzewka, ćwiczenia, a - na koniec - rozmowa o efektach.

Szymborska kurs trenerski ukończyła w Londynie. W Czwórce zdradzała, jak dokładnie przebiega kurs triathlon coachingu i co trzeba zrobić i umieć, by się tam dostać i go skończyć. W rozmowie z Kariną Terzoni przekonywała także, że triathlon to tak naprawdę nie trzy, ale aż cztery dyscypliny sportu...

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Dota Szymborska (certyfikowany trener triathlonu)

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 12.00

kd/mc

Czytaj także

Triathlon - sport, który rozwija całe ciało

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:20
W najbliższej audycji porozmawiamy o triathlonie, czyli dyscyplinie, która łączy w sobie pływanie, bieganie i jazdę na rowerze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daniel Formela: duathlon to też sztuka… zmiany stroju

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 08:00
Czwórkę odwiedził wicemistrz Europy w duathlonie. Jest dość mało znany sport, złożony z dwóch dyscyplin - biegania i jazdy na rowerze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kettlebells. Trening, który działa cuda?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 18:00
Treningi z kettlami dają siłę, poprawiają kondycję. - Większość osób, które przychodzą na zajęcia, to kobiety - mówi Emil Stanisławski, trener.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Apetyt a głód. Jak nie "zajadać" stresu?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 15:00
- Nie widzę nic złego w nagradzaniu się od czasu do czasu słodką przekąską, pod warunkiem, że nie jest to jedyny sposób radzenia sobie z emocjami - mówi psychodietetyk Małgorzata Kaczyńska.
rozwiń zwiń