Maciej i Franek Kurzajewscy: mamy czas na bieganie, nie biegamy na czas

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 13:50
Maciej Kurzajewski, dziennikarz, biegacz i maratończyk, promotor zdrowego stylu życia wspólnie z synem Frankiem w tym roku po raz kolejny pokonał maraton nowojorski.
Audio
  • Maciej i Franek Kurzajewscy o sporcie, treningach i udziale w NY Marathon (Rozbiegani/Czwórka)
Maciej Kurzajewski, Karina Terzoni w studiu Czwórki
Maciej Kurzajewski, Karina Terzoni w studiu CzwórkiFoto: czwórka

W rozmowie z prowadzącą audycję Kariną Terzoni opowiadał, że powtórzyli udział w nowojorskim maratonie, ponieważ za pierwszym razem... zgubili się na 10 km przed metą. - Za pierwszym razem nie udało nam się dobiec do mety wspólnie. Trzy lata temu, kiedy pierwszy raz obaj braliśmy udział w maratonie straciliśmy się z oczu na ostatnich kilometrach trasy. To był najbardziej nerwowy i najszybszy odcinek, który spędziliśmy szukając siebie nawzajem. Była to ogromna strata, że nie mogliśmy przeżyć tego razem. Doszliśmy do wniosku, że chcemy powtórzyć te emocje i tę radość - mówił dziennikarz.

Franek Kurzajewski Dla nas bieganie jest przyjemnością. Mieszkam za granicą, więc każdy udział w takiej aktywności jest dla nas formą spędzania czasu razem. Moment przekroczenia wspólnie z tatą linii mety był jednym z najbardziej wzruszających w moim życiu

- Mamy z tatą wspólny plan treningowy. Kiedy mieszkałem w Polsce, biegaliśmy razem. Dostawałem od taty bardzo dużo motywacji. Jest dla mnie wzorem, który staram się naśladować zarówno w życiu, jak i sporcie. Będąc za granicą, trudniej jest trenować samemu, ale myśląc o tym, że może czekać mnie tak wspaniała przygoda jak udział w NY Marathon, znajduję jeszcze więcej pozytywnej energii, żeby wstawać na poranny trening - opowiadał Franek Kurzajewski.

O tym, jak wyglądały przygotowania i treningi do takiego biegu i jak to połączyć je obowiązkami i pracą zawodową, opowiadali w rozmowie z Kariną Terzoni Maciej i Franek Kurzajewscy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Maciej Kurzajewski (dziennikarz sportowy i telewizyjny), Franek Kurzajewski (w rozmowie telefonicznej z Tel Avivu)

Data emisji: 16.12.2017

Godzina emisji: 10.15

ac/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przebiegł 366 maratonów w 366 dni. "Sport daje chęć do życia"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 15:10
Chciał dać innym impuls do wyjścia z nałogu alkoholowego. Powiedział: "Przebiegnę 366 maratonów z rzędu, będę biegał codziennie, a ty w tym czasie bądź trzeźwy". Tak zrobił, a potem napisał książkę "Wytrwać w biegu". Ryszard Kałaczyński zagościł w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łemkowyna Ultra Trail. 150 km biegu dla prawdziwych twardzieli

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 16:17
Błoto po kolana, deszcz, niskie temperatury, a do pokonania jest do 150 km. Zawodnicy startują w środku nocy, biegną w ciągu dnia i na metę docierają najczęściej po zmroku - w tym czasie podczas Łemkowyna Ultra Trail może stać się właściwie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlak Beskidzki w 108 godzin. "Biegłem słuchając siebie"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 11:21
Ultramaratończyk Rafał Bielawa ustanowił w październiku nowy rekord Głównego Szlaku Beskidzkiego - pokonał 510 km w 108 godzin i 55 minut. Co przeżył na trasie i jak wspomina ten dystans?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartek Trela: to był najtrudniejszy bieg w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 13:03
Ultra-Trail World Tour przyciąga, co roku tysiące chętnych. O maratonie i przygotowaniach, do jednego z biegów rozmawialiśmy z Bartkiem Trelą - uczestnikiem, autorem bloga "Pokonaj astmę".
rozwiń zwiń