Przejdź na weganizm i zostań… sportowcem!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 18:08
Strąk Man, czyli Adam Sułowski, weganin, który niedawno startował w podwójnym Ironmanie udowadnia, że mięso nie jest nam niezbędne, by żyć na sportowo.
Audio
  • Strąk Man, czyli Adam Sułowski opowiada o swojej wegańskiej diecie i o tym, jak zachować świetną kondycję i zdrowie nie jedząc mięsa (Się mówi/Czwórka)
Adam Sułowski pokazał, że podczas intensywnego wysiłku wcale nie są nam niezbędne posiłki mięsne (Zdjęcie ilustracyjne)
Adam Sułowski pokazał, że podczas intensywnego wysiłku wcale nie są nam niezbędne posiłki mięsne (Zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Podwójny Ironman to zawody, w których należy przepłynąć 7,6 km, przejechać 360 km na rowerze i przebiec 84 km. Sułowski ukończył wyścig na piątym miejscu wśród najlepszych triathlonistów świata. - Jem warzywa i owoce, same rośliny - mówił w rozmowie z Piotrem Firanem. Podkreślał też, że jego wyniki badań nie odbiegają od normy w porównaniu z wynikami innych sportowców.

Czytaj także
Bieganie park 1200.jpg
Sport i dieta wegańska. Jak trenować, by sobie nie szkodzić?

Sułowski, który na weganizm przeszedł trzy lata temu wspominał, że ta zmiana była dla jego organizmu szokiem. - Okazało się, że będąc poza domem bardzo łatwo kupić posiłek mięsny, a o wegańskie jest dużo trudniej. Musiałem więc przeorganizować swoje życie - opowiadał. - Bolała mnie głowa, długo uczyłem się, co i kiedy powinienem jeść, uczyłem się swojego organizmu.

Sułowski opowiadał też, jak walczył z "mięsnymi zachciankami" i jaki system gotowania wdrożyć, by nie martwić się o jedzenie. Zdradził także, na czym polega jego sportowa wegańska dieta i w których zawodach planuje wystartować w najbliższej przyszłości.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Strąk Man, czyli Adam Sułowski (weganin, sportowiec)

Data emisji: 15.09.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/ei

Czytaj także

Dieta zdrowa i kolorowa. Talerz wegetarian pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 12:30
- Tendencje światowe pokazują, że wegetarian jest coraz więcej, więc nie jest to chwilowa moda - twierdzi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odchudzanie się lodami. Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:00
Lody to przyjemności, której trudno sobie odmówić. Zdaniem niektórych jedzenie ich to sposób na to, by zrzucić zbędne kilogramy. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście tak jest.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy zdrowa żywność w sklepikach odchudzi uczniów?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 14:50
Od września ze sklepików szkolnych zniknęły m. in. chipsy i drożdżówki. - Rozporządzenie ma ograniczyć produkty bogate w tłuszcz, izomery trans i sól. Tak się jednak składa, że kombinację tych trzech składników mózg odbiera jako najprzyjemniejszą - mówi dietetyczka.
rozwiń zwiń