Rok 2016 na rynku pracy. Będzie lepiej?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 17:15
Z danych GUS wynika, że obecnie poziom bezrobocia jest najniższy od 2008 roku, czyli od początków kryzysu gospodarczego. Czy przekłada się to na sytuację młodych na rynku pracy?
Audio
  • Psycholog biznesu Izabela Kielczyk o tendencjach na rynku pracy (Się mówi/Czwórka)
Dane pokazują, że na rynku pracy jest coraz lepiej
Dane pokazują, że na rynku pracy jest coraz lepiejFoto: Glow Images/East News

Wzrost zatrudnienia widać nawet w branżach ocenianych dotąd jako nieretnowne, takich jak kopalnie i przemysł wydobywczy. Eksperci podkreślają natomiast, że możemy już mówić o rynku pracownika. Nie oznacza to jednak, że na młodych ludzi czekają stabilne posady i umowy o pracę.

- Wielu osobom to odpowiada, umowy cywilno-prawne dają możliwość pracy dla wielu firm przy różnych projektach. W tej chwili rynek pracy jest rynkiem zmian, a czasy, kiedy pracowało się przez 30 lat w jednym zakładzie, już dawno minęły - mówi psycholog biznesu Izabela Kielczyk.

Ekspertka podkreśla także, że dziś pracownicy w zasadzie wszystkich branż wciąż powinni się dokształcać. Wyjaśnia również, kim są silikonowi kandydaci i dlaczego ona sama woli zatrudniać osoby kontaktowe i otwarte niż te o wysokich umiejętnościach technicznych ale pozbawione inteligencji emocjonalnej.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Izabela Kielczyk (psycholog biznesu)

Data emisji: 4.01.2016

Godzina emisji: 14.00

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szukasz pracy? Zadbaj o wygląd, ale bądź sobą!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 18:00
Nie trzeba być miss, żeby dostać pracę, chociaż warto prezentować się elegancko. My podpowiadamy, jak uniknąć ubraniowych wpadek podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Portal internetowy zrobi to za ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 16:20
Roznoszenie CV po siedzibach firm i rozsyłanie ich e-mailem to przeżytek. Dziś istnieją specjalne portale internetowe, które pośredniczą między pracownikami a pracodawcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia, języki, kursy - konieczne, by zdobyć pracę?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:15
O dobrą pracę wciąż trudno, szczególnie, jeśli jest się osobą młodą, bez doświadczenia zawodowego. Dlatego wielu inwestuje w drugi kierunek, kursy i szkolenia językowe.
rozwiń zwiń