Zawodówka? "To wcale nie jest mniejsze zło!"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 17:00
- Nie wszystkie dziewczyny muszą iść na studia. Zacznijmy od konkretnych umiejętności twardych, a później zdecydujmy, czy chcemy swoją wiedzę i doświadczenie pogłębiać - namawia Natalia Bogdan, ekspertka do spraw rynku pracy.
Audio
  • Technika i zawodówki - jak wybrać najlepszą szkołę dla dziewczyn? (Się mówi/Czwórka)
Nie tylko krawiectwo i gastronomia Dziewczyny odnajdują się też w typowo technicznych zawodach
Nie tylko krawiectwo i gastronomia! Dziewczyny odnajdują się też w typowo technicznych zawodachFoto: Glow Images/East News

Z myślą o tych, którym zależy na zdobyciu zawodu, powstał program "Start do kariery". Tegoroczna edycja skupia się na dziewczynach z wykształceniem zawodowym i ma im pomóc znaleźć pracę. - Wybrałyśmy technikum księgarskie, bo miało dobry profil. A to, czego się uczymy, dostosowane jest do wymogów rynku - przekonują uczennice Natalia i Kamila.

Rynek nie pozostawia watpliwości. - Pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników fizycznych. W tej kwestii mamy ciągły niedobór, więc fachowcy znajdują zatrudnienie właściwie od ręki - dodaje Bogdan. W audycji sprawdzamy też, które kierunki w szkołach zawodowych wybierać i czym się przy tym wyborze kierować. Zdradzamy również, czy uczniowe szkół zawodowych mają swojego Erasmusa.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Fian

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Natalia Bogdan (Job House) Natalia Łosień, Kamila Smaruj (technikum księgarskie)

Data emisji: 7.04.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/mc

Czytaj także

Krótka przerwa. Jak efektywnie wykorzystać ten czas?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 08:00
Drzemka, a może spacer i rozmowa ze znajomymi? Co można zrobić w ciągu 10 minut, by zrelaksować się i powrócić do zajęć z nową energią?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ściągaj - system wyłapie szkolne plagiaty!

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 12:00
Wzory chemiczne i daty napisane na paznokciach i podeszwach, ściągi na długopisach albo w telefonie, wypracowania skopiowane z internetu. Tak radzą sobie polscy uczniowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe zajęcia. Jak wybrać te rzeczywiście potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 12:00
Koła europejskie, komunikacyjne, strzeleckie, taniec, joga, zajęcia filmowe, sportowe czy teatralne - czy wszystko to rzeczywiście przyda nam się w dorosłym życiu?
rozwiń zwiń