Od Warszawy do Szczecina - tajemnice miast

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 18:00
W wiosenne popołudnie warto wybrać się na spacer. W każdym mieście i miasteczku można znaleźć wiele niesamowitych zakamarków.
Audio
  • Przewodnik Adrian Sobieszczański i jego pomysły na spacery po Warszawie (Dajesz radę/Czwórka)
Sytuacja Królikarni, już 50-letniego warszawskiego muzeum rzeźby, ostatnio jest dość skomplikowana - posiadłość chcą odzyskać spadkobiercy właścicieli
Sytuacja Królikarni, już 50-letniego warszawskiego muzeum rzeźby, ostatnio jest dość skomplikowana - posiadłość chcą odzyskać spadkobiercy właścicieliFoto: flickr/Bartosz Morąg

Sprawdziliśmy, jakie tajemnice kryje w sobie Mokotów - warszawska dzielnica, w której mieści się siedziba Polskiego Radia. W pobliżu jest pałac i park Królikarnia, ale nie tylko. - Przedwojenne latarnie-pastorały, dawny bruk, wnętrza kamienic i klatki schodowe wyłożone zabytkowymi kafelkami. To wszystko można znaleźć na Mokotowie - mówi przewodnik miejski Adrian Sobieszczański. Gość Czwórki zaprasza też w rejs po Wiśle i spacer po śródmiejskich podwórkach.

Słuchacze Czwórki zapraszają natomiast do swoich miast i opowiadają o atrakcjach Wrocławia, Węgorzewa, Bielsko-Białej, Cieszyna i Szczecina.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Adrian Sobieszczański (przewodnik, projekt Warszawy Historia Ukryta)

Data emisji: 28.03.2016

Godzina emisji: 12.00

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spacer szlakiem dawnych warszawskich knajp

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 13:30
Stołeczna Estrada - organizator miejskich wydarzeń - kończy 60 lat. Z tej okazji we wrześniu zaprasza na wycieczki przybliżające imprezową stronę dawnej Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie neony - reklama, która tworzy klimat

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 11:20
Miłośnicy neonów z Warszawy najpierw je fotografowali, potem ratowali i odnawiali, a wreszcie - otworzyli muzeum. Teraz wydali album "Neon" ze zdjęciami Ilony Karwińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczyna, która chodzi po dachach Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 14:20
Była już na iglicy Pałacu Kultury, wspięła się też na większość nowoczesnych wieżowców w Warszawie. Pasją Aleksandry Łogusz jest fotografowanie miasta z perspektywy dachów budynków.
rozwiń zwiń