Brazylia - gigantyczne miasta, piękne krajobrazy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 17:30
Po 11-godzinnym locie opuścili samolot i w Sao Paulo przywitał ich upał, duchota i dezorientacja, ale właśnie wtedy spełniło się ich marzenie z dzieciństwa.
Audio
  • Autorzy bloga "OOPS!sidedown" o podróży do Brazylii (Czwórka/Się mówi)
Rio de Janeiro - dawna stolica Brazylii - jest niezwykle malowniczo położonym miastem
Rio de Janeiro - dawna stolica Brazylii - jest niezwykle malowniczo położonym miastemFoto: Pixabay/Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Karolina i Piotrek niedawno byli w Brazylii. Udało im się odwiedzić dwa gigantyczne miasta: 19-milonowe Sao Paulo i trzykrotnie mniejsze Rio de Janeiro. Byli też w kolonialnym, malowniczym mieście Paraty podbitym w XVII wieku przez Portugalczyków.

- Ale numerem jeden jest największa wyspa Brazylii, Ilha Grande. To prawdziwy raj na ziemi, my mieszkaliśmy w domku w dżungli. Sami Brazylijczycy, który chcą odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, często wybierają się na wypoczynek właśnie do Parat lub na Ilha Grande - wspominają goście Czwórki.

Opowiadają też o niemiłej przygodzie, jaka ich spotkała - jedno z nich zachorowało na pewną tropikalną chorobę, która objawia się czarnymi i czerwonymi kropkami na całym ciele. Zdradzają też, czy Brazylia jest drogim krajem i wyjaśniają, dlaczego, żeby zrobić sobie selfie z figurą Jezusa w Rio, trzeba... wynająć helikopter.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Karolina i Piotrek (podróżnicy, autorzy bloga "OOPS!sidedown")

Data emisji: 24.06.2015

Godzina emisji: 15.00

mg/mc

Czytaj także

Rio de Janeiro - miasto, które wciąż czeka, by je odkryć

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:00
- Rio de Janeiro pięknie łączy naturę z miejską tkanką. Dziką przyrodę, magiczne wodospady, możemy podziwiać m.in. w tamtejszym parku narodowym, który znajduje się w samym… sercu miasta - mówi Anna Biesiadecka w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sao Paulo to komunikacyjna dżungla

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 10:14
Sao Paulo to szóste co do wielkości miasto świata. Mieszka w nim ponad 20 milionów osób. Trudno nam sobie wyobrazić ogromny tłok, jaki panuje tam na ulicach. Poruszanie się po brazylijskiej metropolii to prawdziwy test na przetrwanie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fawele - z osiedli biedy do atrakcji turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 18:33
Fawele interesują miliony Europejczyków. Coraz częściej mieszkańcy Starego Kontynentu wybierający się do Brazylii nie chcą wcale oglądać zabytków czy Copacabany, lecz udać się właśnie w osławione dzielnice biedoty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rio de Janeiro - dla tych, co kochają sport

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 14:30
Stolica piłki nożnej zachwyca pięknymi plażami. Jeśli jednak nie lubisz wylegiwać się na słońcu - zapraszamy do wody!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Buenos Aires - miasto tańca i dobrego jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 16:00
Targi, na których można kupić praktycznie wszystko, ludzie tańczący tango na ulicach i restauracje, w których serwuje się wołowinę najlepszego gatunku - taka jest stolica Argentyny.
rozwiń zwiń