Studia w Singapurze - egzotyczna przygoda

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 11:00
Singapur to miasto-państwo położone w południowo-wschodniej Azji. Tamtejsi studenci są bardzo pracowici, a profesorowie - otwarci i przyjaźni.
Audio
  • Marta Proksa o studiowaniu w Singapurze (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Panorama Singapuru. Jak dostać się na studia do jednego z najnowocześniejszych miast na świecie?
Panorama Singapuru. Jak dostać się na studia do jednego z najnowocześniejszych miast na świecie?Foto: Pixabay/Domena publiczna

Marta Proksa, studentka, która wyjechała na wymianę do Singapuru, opowiada, że bardzo zdziwił ją widok azjatyckich studentów, którzy już od pierwszego dnia roku akademickiego przesiadywali w bibliotece. Wspomina też, że wszyscy - zarówno koledzy, jak i wykładowcy - są bardzo mili i pomocni.

- Z profesorami nie ma żadnego problemu, odpowiadają na e-maile w ciągu 15 minut i udostępniają notatki, jeśli nie możemy uczestniczyć w wykładach - opowiadała Marta Proksa. Zdradziła też, jak udało jej się połączyć studia z podróżami do innych azjatyckich krajów.

W audycji dokładnie podliczamy, ile kosztuje semestr studiów w Singapurze. Wyjaśniamy też, dlaczego w tym kraju nie można żuć gumy.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Marta Proksa (studentka SGH, która wyjechała na wymianę do Singapuru)

Data emisji: 5.05.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/kd

Czytaj także

Przez Chiny autostopem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 18:10
Ile czasu zajmuje podróż przez największe państwo świata autostopem? Na jakie koszty i przygody należy się nastawić? Czy to bezpieczna forma przemieszczania się? O tym opowiedzieli w Czwórce podróżnicy Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tybet - miejsce duchowego odrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 16:00
Zmęczeni cywilizacją mieszkańcy Europy coraz częściej jeżdżą do Azji. W poszukiwaniu mistycznych doznań warto wybrać się do dalekiego Tybetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Global MBA - studia, które spełniają marzenia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 10:30
- Dzięki temu programowi mogłem uczyć się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Chinach - mówi Daniel Nicota, absolwent Wydziału Zarządzania UW.
rozwiń zwiń