Tanie wakacje. Jedziemy na Maltę!

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 13:00
- Poza sezonem za bilet lotniczy z na Maltę zapłacimy mniej więcej 200 zł. I to w obie strony - mówi blogerka Marta Muszyńska.
Audio
  • Jak spędzić wakacje na Malcie i nie zrujnować portfela radzi blogerka Marta Moszyńska (Tędy po trendy/Czwórka)
Malta ma tylko 33 km kwadratowe, ale oferuje turystom i zabytki, i piękne plaże oraz fantastyczne miejsca do uprawiania sportów wodnych
Malta ma tylko 33 km kwadratowe, ale oferuje turystom i zabytki, i piękne plaże oraz fantastyczne miejsca do uprawiania sportów wodnychFoto: Pixabay/Mariamichelle/dom. publiczna

Kiedy już dotrzemy na miejsce, korzystajmy z komunikacji miejskiej. - Dwugodzinny bilet autobusowy w lecie kosztuje 2 euro, zima 1,50 - mówi autorka bloga "Podróżniczo.pl".

Ale najlepiej jeszcze przed wyjazdem wyrobić sobie kartę "tallinja", która uprawnia do zakupu biletów jednorazowych. - Kartę można zamówić przez internet i jest to o tyle korzystne, że na Malcie często są korki i nie zawsze dwie godziny wystarczą, by dotrzeć do wybranego punktu. A bilet jednorazowy kosztuje 75 centów i nie ogranicza nas czasowo - wyjaśnia Marta Muszyńska.

Podróżniczka tłumaczy też, dlaczego na Malcie opłaca się mieszkać w apartamentach i zdradza, które miasto na wyspie jest jak Malta w pigułce.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Marta Muszyńska (autorka bloga "Podróżniczo.pl")

Data emisji: 16.08.2015

Godzina emisji: 10.10

kul/bch

 

Czytaj także

Do Belgradu za grosze? Sprawdź, jak to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 13:18
- Belgrad to piękne, ale niezbyt drogie miasto. Idealny pomysł na weekendowy wypad - mówił podróżnik Łukasz Przybyłek. I polecał patenty na tani transport i zakwaterowanie w stolicy Serbii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tanie wakacje w Londynie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 13:30
Zdaniem podróżnika Mateusza Jakubowskiego Londyn to miasto, od którego warto zacząć zwiedzanie Europy. - Jest urzekające - mówił ekspert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Królewskie wakacje z duchami przodków

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 12:30
Zamki i pałace otwierają się na turystów. - Przekształcanie zabytkowych miejsc w hotele to rozwojowa tendencja, bo ludzie lubią takie atrakcje - przekonuje dziennikarz Krzysztof Kaniewski.
rozwiń zwiń