Królewskie wakacje z duchami przodków

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 12:30
Zamki i pałace otwierają się na turystów. - Przekształcanie zabytkowych miejsc w hotele to rozwojowa tendencja, bo ludzie lubią takie atrakcje - przekonuje dziennikarz Krzysztof Kaniewski.
Audio
  • Dworki, pałace i zamki to alternatywa dla wakacji w kurorcie. Podpowiadamy, dokąd się wybrać, żeby mieć królewski urlop (Tędy po trendy/Czwórka)
W Eisenach znajduje się Zamek Wartburg, a w nim wyjątkowo luksusowy hotel zamkowy. Takie miejsca znajdziemy także w naszym kraju. Warto się skusić
W Eisenach znajduje się Zamek Wartburg, a w nim wyjątkowo luksusowy hotel zamkowy. Takie miejsca znajdziemy także w naszym kraju. Warto się skusić!Foto: Pixabay/klausdie/dom. publiczna

Hotele w uroczych prowincjonalnych dworkach, pięknych pałacach należących do arystokracji oraz w tajemniczych zamkach - takie obiekty znajdziemy na całym świecie. W Polsce najwięcej jest ich na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych, czyli na zachodzie kraju. - Nawet zamki nad Loarą nie mają takiej koncentracji jak Kotlina Jeleniogórska - mówi założyciel Stowarzyszenia Hotele Historyczne w Polsce. - Są to głównie obiekty pałacowe, w większości już wyremontowane.

Wnętrza takich hoteli mogą być nowoczesne, albo zachowane w dawnym klimacie. W audycji podpowiadamy dokąd należy się wybrać, jeśli marzy nam się luksusowe spa, a dokąd, żeby spędzić wakacje z duchami.   

***

Przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 15.08.2015

Godzina emisji: 10.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Tędy po trendy"

kul/bch

Czytaj także

Podróż za grosze. Odkrywaj świat nie rujnując portfela

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 12:00
- Na tanie bilety lotnicze warto polować w środku tygodnia, a gromadząc punkty w sieciach hotelowych można liczyć na darmowy nocleg - mówi podróżnik Łukasz Przybyłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa przez Rosję. "Moskwa i reszta kraju to dwa różne światy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:28
To była spontaniczna wyprawa. Chcieli zobaczyć Bajkał, więc zebrali grupę znajomych i… złapali stopa do Rosji. Podróżowali przez niemal pół roku, a dziś, po powrocie, planują już kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:50
Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski i ich nieodłączna przyjaciółka Diuna, suczka rasy wilczak czechosłowacki - razem zdobyli Himalaje, Mongolię, a dziś planują kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń