Trendy w ogrodnictwie? Przesadzajmy ile się da!

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 16:00
- Ogrody wertykalne i na dachach to najnowsze trendy w ogrodnictwie, zwłaszcza na terenach zurbanizowanych - mówi Ewa Kołaczyńska, autorka książki "O.G.R.Ó.D.".
Audio
  • Jakie są najnowsze tendencje w ogrodnictwie miejskim i dlaczego warto zadbać o zielone tereny? (Tędy po trendy/Czwórka)
Maj to ostatni dzwonek, żeby zacząć przygotowywać letni ogród. Podpowiadamy, jak to zrobić
Maj to ostatni dzwonek, żeby zacząć przygotowywać letni ogród. Podpowiadamy, jak to zrobićFoto: Pixabay/9355/dom. publiczna

Zaproszeni do studia eksperci nie mają wątpliwości, że wkraczamy w nową "ogrodową" erę, w której coraz więcej osób, głównie na własny użytek, będzie zajmować się ogrodnictwem. - Naukowcy twierdzą, że każdy z nas posiada ekologiczne "ego", a praca z ziemią je zaspokaja - uważa Kołaczyńska. 

Goście tłumaczą, w jaki sposób tereny zielone w mieście wpływają na nasze życie i opowiadają o najbardziej oryginalnych realizacjach na świecie – m.in. o parku na lotnisku i ogrodzie w szczelinie.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński

Goście: Ewa Kołaczyńska (architekt, autorka książki  "O.G.R.Ó.D."), Adam Wójcicki (ilustrator), Krzysztof Herman (Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW)

Data emisji: 8.05.2016

Godzina emisji: 10.10

kul/fbi

Czytaj także

Melissa McCracken - potrafi namalować muzykę

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 14:40
W najbliższej audycji porozmawiamy o Melissie McCracken, która jest synestetką. Oznacza to, że widzi muzykę w konkretnych barwach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idole z lat 80. Sportowcy do noszenia na rękach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:50
Zagraniczne gwiazdy filmowe dla polskiej młodzieży w latach 80. były dostępne, pod warunkiem, że ktoś miał telewizor. Na szczęście ich miejsce zajęli polscy sportowcy, którzy doskonale czuli się w roli idoli nastolatków.
rozwiń zwiń