Szymon Hołubowski. Malarz, idealista, wieczny marzyciel

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 15:15
Szymon Hołubowski - jak sam o sobie mówi - kocha kolory, ich połączenia i zacieranie abstrakcji. - Mam coraz więcej inspiracji - opowiadał w Czwórce.
Audio
  • Szymon Hołubowski o swojej pracy, ale także o istocie malarstwa (Tędy po trendy/Czwórka)
Mateusz Kulik, Szymon Hołubowski, Ola Jasińska w studiu Czwórki
Mateusz Kulik, Szymon Hołubowski, Ola Jasińska w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Szymon Hołubowski Noce są dla mnie dniami. Lubię pracować w nocy, mam wówczas spokój, nikt nie dzwoni i nie pisze... Chodzę spać nad ranem, gdy inni już wstają do pracy

- Nie mam jednej techniki, stosuję wiele różnych sposobów na tworzenie moich obrazów: farby nakładam aerozolem, sprayem, pistoletem do aerografu, a nawet różnymi przedmiotami nie związanymi na pozór z malarstwem, m.in. ogromną szkolną ekierką. Są to farby akrylowe, mieszanki żywic - opowiadał w Czwórce artysta. Podkreślał, że malarstwo to nie tylko talent, ale także, a nawet przede wszystkim ciężka praca. - Geny to jedno, można mieć predyspozycje. Ale wypracowanie odpowiedniej kreski, własnego stylu - to wymaga lat pracy - mówił w Czwórce.

Hołubowski inspiruje się malarzem Andrew Salgado. Jakie jeszcze techniki wykorzystuje i dlaczego zdecydował się na bycie aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych? Dlaczego kilka lat temu porzucił malarstwo i dlaczego zdecydował się powrócić do tej sztuki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Szymon Hołubowski Kiedyś fascynowały mnie duże miasta, metropolie. Chciałem zdobywać świat. Dziś zakochany jestem w plenerach polskiej wsi

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Szymon Hołubowski (malarz)

Data emisji: 5.02.2017

Godzina emisji: 9.10

kd/ei

Czytaj także

Youtubowa Gąska - spontaniczny projekt Joanny Filipiak

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 11:51
- Youtuba odkryłam niedawno, wszystko mnie w nim pociąga, oglądam bardzo dużo, wszystko mnie tam fascynuje - mówi Joanna Filipiak, kreatorka youtubowej postaci Joasi Gąski. - Zaczęłam się kompulsywnie tego uczyć - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Make Life Harder: jesteśmy ofiarami postironii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 15:20
- Piszemy o wszystkim i o wszystkich. Jesteśmy komentatorami rzeczywistości w przestrzeni słowa pisanego i w tekście najbardziej się sprawdzamy - mówią twórcy "Make Life Harder".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziemian - od arii operowych do hitów Akcentu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 14:40
- Uważam siebie bardziej za artystę i uwielbiam występować na scenie, ale jako youtuber w sieci mogę realizować swoją potrzebę tworzenia - Maciej "Dziemian" Dziemiańczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na kreskę. Rysunki o podłożu "psychicznym"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 15:30
- Komiks czy rysunek pozwalają wejść w tematy trudne trochę "od tyłu". W moich pracach pokazuję to, co mnie porusza w rzeczywistości i o czym chciałabym porozmawiać z ludźmi - mówi Marta Zabłocka, autorka fanpage'a "Życie na kreskę".
rozwiń zwiń