Sebastian Kulis roślinami opowiada o życiu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 15:20
- Każdy szuka w życiu swojej drogi, filozofii. Ja ją znalazłem w ogrodzie wśród roślin. Pod kątem roślin rozpatruję różne rzeczy, one też pozwalają mi zrozumieć niektóre ludzkie sprawy - opowiada Sebastian Kulis, autor bloga "Roślinne porady". 
Audio
  • Roślinnych porad - nie tylko na wiosnę - udziela bloger Sebastian Kulis (Tędy po trendy/Czwórka)
Warzywa z własnego ogródka smakują najlepiej - przekonuje bloger Sebastian Kulis (zdj. ilustracyjne)
Warzywa z własnego ogródka smakują najlepiej - przekonuje bloger Sebastian Kulis (zdj. ilustracyjne)Foto: bikeriderlondon/Shutterstock.com

Sebastian Kulis Teraz na drzewach mamy kwiatostany leszczyny, możemy je wykorzystać do ciast. Mają orzechowy smak i są teraz słodkie od pyłków. Wystarczy je ugnieść, zblendować i dodać na przykład do naleśników

"Roślinne porady" powstały na bazie zeszytu z odręcznymi notatkami, o którym gość Czwórki mówi "pamiętnik z warzywami". - W pewnym momencie moje notatki były już tak niechlujne i pokreślone, że sam nie mogłem się rozczytać. Postanowiłem przenieść to wszystko do komputera, żeby mieć wszystko w jednym miejscu i łatwo edytować - wspomina.

Jego blog bardzo szybko stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w sieci. - Postawiłem na prostotę, a rośliny są piękne same w sobie, nie trzeba ich stylizować, tak jak na przykład miski z pomidorówką - śmieje się bloger.

Sebastian Kulis opowiada także o tym, które chwasty smakują najlepiej, a których należy się wystrzegać i od czego najlepiej zacząć przygodę z uprawą roślin w domu. Tłumaczy też dlaczego nie wolno pić wody z konwalii.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Sebastian Kulis (blog "Roślinne porady")

Data emisji: 12.03.2017

Godzina emisji: 9.23

kul/gs

Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plakaty jak winylowe płyty. Popadną w zapomnienie?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 12:55
- Współczesna sztuka wiąże się z działaniem na różnych płaszczyznach. Plakat także rozwija się wielotorowo - mówił w Czwórce Jonasz Koperkiewicz, doktorant na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 
rozwiń zwiń