Kombi wydaje nową płytę... i klip w stylu vaporwave

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 15:38
Singlem promujący krążek podsumowujący 50-lecie twórczości Sławomira Łosowskiego jest uwspółcześniona wersja "Bez ograniczeń energii", ścieżki dźwiękowej z nadawanego do 2007 roku młodzieżowego programu telewizyjnego "5-10-15", którego był czołówką.
Audio
  • Polski new wave retro. Kombi z funkowym „5-10-50” (Tędy po Trendy/Czwórka)
Zbigniew Grochowski, Karolina Kiesner, Katarzyna Sokołowska, Łukasz Sumiło - animatorzy i reżyserzy teledysku 5-10-50
Zbigniew Grochowski, Karolina Kiesner, Katarzyna Sokołowska, Łukasz Sumiło - animatorzy i reżyserzy teledysku "5-10-50"Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Sławek to osoba z Monty Pythonowskim poczuciem humoru. Postanowiliśmy to pokazać. Dodaliśmy do klipu dużo charakterystycznej dla muzyków energii Kocha, lubi, szeruje

Klip stworzony do "Bez ograniczeń energii 5-10-50" to projekt międzypokoleniowy. Kultowe spotyka się tu z nowoczesnym brzmieniem. Usłyszymy m.in. Daniela Ciupryka (MC Silk) najszybciej rapującego artystę na świecie, a teledysk... to kompilacja efektów w stylu vaporwave, new wave i gifów.

- Siłą tego motywu jest sentyment do kultowego programu "5-10-15", na którym wychowała się większość z nas - mówili animatorzy klipu. - Przenieśliśmy wyobrażenia związane z programem i połączyliśmy je z tym, co dziś jest dla nas ciekawą, a dzięki zwrotkom MC Silka nie tylko instrumentalną kompozycją muzyczną.

- Pokazaliśmy Kombi jako ikony popkultury, którymi bez wątpienia są. Nawiązywaliśmy do lat 80., ale teledysk jest bardzo współczesny.

Czy te dwa światy da się połączyć? Z jakim skutkiem? Odpowiedź znajdziecie w klipie: 

W rozmowie więcej o kulisach powstawiania produkcji. Jak doszło do współpracy Kombi z Kocha, lubi, szeruje? Jak na klip reagują fani zespołu, "5-10-15" i najmłodsi słuchacze? Czym inspirowali się przy tworzeniu teledysku i co znaleźli na końcu internetu? O tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Ola Jasińska-Klimaszewska

Gość: Zbigniew Grochowski Karolina Kiesner Katarzyna Sokołowska Łukasz Sumiło (reżyserzy i animatorzy klipu "5-10-50", członkowie zespołu Kocha, lubi, szeruje)

Data emisji: 8.12.2019

Godzina emisji: 10.18

ac

Czytaj także

Make Life Harder: jesteśmy ofiarami postironii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 15:20
- Piszemy o wszystkim i o wszystkich. Jesteśmy komentatorami rzeczywistości w przestrzeni słowa pisanego i w tekście najbardziej się sprawdzamy - mówią twórcy "Make Life Harder".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lil Nas X - król Billboardu i TikTokerów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 09:20
Od 17 tygodni na szczycie listy przebojów Billboard Hot 100 króluje Lil Nas X. Kto i co stoi za gigantycznym sukcesem utworu "Old Town Road"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka Kombi w nowym, elektronicznym brzmieniu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 08:34
Sławomir Łosowski gra już pół wieku. Muzyk w 1969 roku, jeszcze jako licealista, założył zespół, który przez pierwsze siedem lat grał pod nazwą Akcenty, a od 1976 roku jako KOMBI. Jakby więc nie liczyć, Sławomir Łosowski gra już ponad 50 lat. Ostatnio z DJ Spoxem współpracuje przy tworzeniu remiksów starych i najnowszych utworów zespołu Kombi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sławomir Łosowski: to był bardzo intensywny rok

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 11:11
– Miałem prawie 10 lat przerwy od muzyki, kiedy dowiedziałem się, że moja żona zachorowała. Wracałem małymi krokami od 2004 roku. Teraz pracuję intensywnie, czego dowodem jest najnowszy album – opowiadał w audycji lider zespołu Kombi Sławomir Łosowski. 
rozwiń zwiń