Trenuj z Krzychem. Krzysztof Golonka o drodze do nieprzeciętności

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 12:40
- Na drodze do nieprzeciętności liczy się dla mnie szczerość i oddanie swojej pasji. Jako juror Nieprzeciętnych oceniałem uczestników trochę pod kątem własnych doświadczeń: najpierw zakochałem się w piłce, a potem piłka stała się moim życiem - opowiada Krzysztof Golonka - influencer sportowy i twórca kanału "Trenuj z Krzychem". 
Krzysztof Golonka
Krzysztof GolonkaFoto: Franciszek Potoczek

Życie na freestyle'u

Gość Czwórki specjalizuje się we freestylu piłkarskim i zdradził nam, na czym to polega. - Jest to taka piłkarska odmiana tenisa, bo sam decydujesz, ile czasu poświęcasz na trening. Jeśli miałbym porównać, ile triki piłkarskie mają wspólnego z piłką nożną, to powiedziałbym, że ok. 30 proc. - opowiadał. - Potem idziemy już bardziej w indywidualne sporty, mogą się pojawić nawet elementy akrobatyki. Staramy się łączyć te elementy, jak najbardziej efektownie je wykonać i sprawić, żeby piłka nie spadła. Do uprawiana tej dyscypliny zainspirował go Ronaldinho. - Zafascynowała mnie jego nieprzewidywalność - nigdy nie było wiadomo, jak będzie się poruszał po boisku, jak poprowadzi piłkę, jak rozegra mecz - opowiada rozmówca Mateusza Kulika. - W 2005 roku próbowałem wykonywać jego triki i teraz zajmuję się nimi już połowę swojego życia. 

"Trenuj z Krzychem". Jak vloguje Krzysztof Golonka?

W 2014 roku Krzysztof Golonka założył projekt "Trenuj z Krzychem", w którym pokazuje piłkę nożną w najbardziej widowiskowym wydaniu. Vloguje i trenuje z największymi gwiazdami piłki nożnej (Robertem Lewandowskim, Grzegorzem Krychowiakiem). - Kiedyś więcej publikowałem poziomych treści, teraz, dostosowując się do TikToka, stawiam na pionowe - śmieje się influencer i sportowiec. - Skupiam się na krótkich materiałach, które pokazują esencję. Zauważyłem, że trafia to do młodego odbiorcy i spełnia założenie, czyli edukuje coraz młodsze pokolenia sportowców.

turboKRZYCH - QUEBONAFIDE | Trenuj z Krzychem

Posłuchaj
12:37 CZWÓRKA Tedy po trendy - trenuj z krzychem 22.05.2022.mp3 "Trenuj z Krzychem" - Krzysztof Golonka o swoim kanale na YouTubie (Tędy po trendy/Czwórka)

Drabina do nieprzeciętności

Krzysztof Golonka posiada własną linię piłek przeznaczonych do nauki freestyle footballu. Lubi, gdy dużo się dzieje, a z tym nie ma problemu dzięki rocznej córce Izabeli i sieci lokali, które otwiera w całej Polsce. - Moje podejście do sportu nigdy nie było oszacowane na większe freestylowe osiągnięcia - mówił w Czwórce. - Zawsze starałem się cieszyć z każdego etapu i nawet w międzyczasie udało się przeskakiwać i nie zauważać poszczególnych szczebli tej drabiny. Myślę, że każda osoba, która w przyszłości stanie się synonimem "nieprzeciętnego" musi taką drogę pokonać.

Złota drużyna. Kto ma szansę wygrać Plebiscyt Czwórki?

Krzysztof Golonka jest także jurorem Plebiscytu Nieprzeciętni 2022. W finałowej dziesiątce kandydatów do tego tytułu znaleźli się studenci, działacze społeczni, pedagodzy, ale także kierowcy kartingowi i piloci samolotów. - To jest grupa fantastycznych ludzi - przyznaje gość Czwórki. - Moją uwagę zwrócili Bartosz Ostałowski, który - choć ma problemy zdrowotne - jest kierowcą rajdowym z międzynarodową licencją, który prowadzi auto stopą. I Michał Kuryłek, młody działacz społeczny i prezes Fundacji Wyciskarka Potencjału, dzięki której znalazł się na liście Forbes 25 under 25. Jest też Ola Bednarek, która jako pierwsza Polka zdobyła Potrójną Koronę w Pływaniu na wodach otwartych. To mocna dziesiątka, słuchacze i internauci mają na kogo głosować - podsumowuje.

GŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA TUTAJ! <<<


Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2022 Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2022

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Krzysztof Golonka (influencer sportowy, twórca kanału "Trenuj z Krzychem")

Data emisji: 22.05.2022

Godzina emisji: 10.12

kul


Czytaj także

Najlepsze spoty parkourowe w Polsce. Gdzie trenować?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 13:57
Single tracki w Przemyślu, Hard Downhill League 2022 i najlepsze spoty parkourowe - to tematy na niedzielne przedpołudnie w Czwórce. Powiemy, co słychać w świecie sportu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kacper Sztuka: mój cel to wyścigi Formuły 1 za 5 lat, marzeniem jest mistrzostwo

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2022 13:57
Kacper Sztuka ma 16 lat, na torze wyścigowym trenuje od 4 roku życia. Teraz startuje w sezonie włoskiej F4, który rozpoczął się 6 maja. Na torze Spa-Francorchamps młody Polak stanął na podium. Zawodnik daje sobie 5 lat, by pojechać w F1. 
rozwiń zwiń