SoulCollage - jak podążać za potrzebami duszy i rozwijać intuicję?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 13:21
W świecie pełnym bodźców i pośpiechu coraz bardziej żyjemy ""na zewnątrz". - Informacje pozyskiwane z naszego wnętrza i intuicji są tak samo wartościowe do poznawania świata, jak te pozyskiwane ze świata zewnętrznego - przekonuje w Czwórce Karolina Barwicz, ceryfikowana facylitatorka SoulCollage.
Karolina Barwicz i Aleksandra Jasińska
Karolina Barwicz i Aleksandra JasińskaFoto: Czwórka/Zofia Montowska

Według ogólnodostępnej definicji SoulCollage, czyli kolaż duszy jest transformującą praktyką rozwijającą kreatywność i intuicję, która służy odkrywaniu samego siebie, ale też osobistego przewodnictwa. W poszukiwaniu drogi do siebie pomaga Karolina Barwicz.


Poznawanie siebie

- Facylitatorkę SoulCollage można porównać do synonimu akuszerki. Metoda kolażu duszy polega na odkrywanie samego siebie. Nie udzielamy porad, nie my dajemy odpowiedzi na pytania dotyczące duszy i psyche danej osoby - opowiada gość Czwórki. - Po prostu wspieramy wewnętrzne dziecko danej osoby, żeby mogło się wyrazić i bezpiecznie przyjść na świat. Tworzymy ramy, bezpieczne środowisko, dajemy narzędzia, tak, żeby każda osoba mogła sama odkryć siebie.

W zaganianym świecie, wiele osób nie jest w stanie skupić się na sobie i zastanowić nad swoimi potrzebami. Ważne jest, żebyśmy ze świata zewnętrznego zanurzyli się także w świat wewnętrzny. W tym mają pomóc warsztaty kolażu duszy. - Pracujemy w pełnym szacunku, bez oceny z pełną akceptacją tego co się pojawia - tłumaczy Karolina Barwicz. - Osoby, które uczestniczą w warsztatach także wspierają się wzajemnie i dają sobie poczucie bezpieczeństwa. To jest piękny proces.


Zaufaj intuicji

Wiele uczestników warsztatów to kobiety. Jak podkreśla gość Czwórki, kolaż duszy pomaga znaleźć w sobie także kobiece miejsce mocy. Metoda pomaga rozwijać zaufanie do swojej intuicji. - To jest to czego kobiety potrzebują, bo my wszystkie z intuicji korzystamy, jednak nie do końca jej ufamy - tłumaczy rozmówczyni Oli Jasińskiej. - Przez wieki patriarchatu i logicznego podejścia do życia, nabrałyśmy dystansu do naszej intuicji. Warto się do niej zwrócić.

Zobacz także: 


Praca z prawą półkulą

Metoda polega na tworzeniu intuicyjnych kart ze zdjęć i obrazów metodą kolażu oraz dialog z nimi na tematy dotyczące naszego życia. - Dzięki tworzeniu takich kart uzyskujemy dostęp do naszej nieświadomości i łatwiejszy kontakt z prawą półkulą, tą bardziej intuicyjną, tą która odpowiada za wyobraźnię - tłumaczy facylitatorka. - Jest to wiedza z naszego wnętrza i jest dla nas naturalna.

Karolina Barwicz jest także autorką książki "Stopy aniołów. Opowieść o świcie kobiecej mocy”. - Jest to opowieść o ścieżce samopoznania, duchowej tożsamości - mówi. - Jest także o miejscu mocy. Warto także je odwiedzać, bo wysokie biopromieniowanie Ziemi w tych miejscach wpływa na nas wyciszająco, wspiera nasz rozwój duchowy i wzmacnia intuicję.


Posłuchaj
20:01 Czwórka/Tędy po trendy -SoulCollage 08.01.2023.mp3 Karolina Barwicz, ceryfikowana facylitatorka SoulCollage opowiada o tej metodzie rozwoju (Tędy po trendy/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Karolina Barwicz (ceryfikowana facylitatorka SoulCollage)

Data emisji: 08.01.2023

Godzina emisji: 10.17

aw

Czytaj także

Chcesz mieć długą i udaną relację? Wrzuć na luz

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2022 12:40
- Rozmowa z partnerem czy z partnerką to nie tylko wymiana słów, ale też energii. Nawet jeśli komunikujemy się przez telefon, to tę energię słychać w głosie i czuć ją w ciszy - przekonuje trenerka i mentorka Olga Kordys-Kozierowska. - Często zapominamy o tym, bo gubią nas oczekiwania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Presja w życiu, sporcie, pracy – czy można tego uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 10:30
Z presją zmagamy się przez całe życie. W sensie fizycznym oddziałuje na nas ciśnienie atmosferyczne, choć tego zazwyczaj nie czujemy. W sensie metaforycznym to różnego rodzaju naciski, którym podlegamy w domu, w pracy, w życiu. Jak z tym żyć, jak sobie radzić i się nie poddawać?
rozwiń zwiń