"Into the Wild" w trampkach przez Kanadę

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 16:40
Helikopterem nad oceanem, z grupą motocyklistów przez Góry Skaliste, a nawet z policją przez prerię. Tak Angelika Charycka przemierzała Kanadę.
Audio
  • Andżelika Charycka, podróżniczka o przemierzaniu Kanady autostopem (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Angelika Charycka podczas podróży przez Kanadę
Angelika Charycka podczas podróży przez KanadęFoto: mat. blog Angeliki Charyckiej

"Into the wild" - kultowy film oparty na faktach. Młody chłopak Aleksander Supertramp ucieka przed cywilizacją na Alaskę. Nim dotrze do celu, spotyka na swej drodze niezwykłych ludzi, doświadcza życia, siebie. Ostatecznie Alaska odbiera mu życie, ale... pozwala też zrealizować marzenia.

/

"W trampkach przez Kanadę" to nazwa projektu podróżniczego. Angelika Charycka, zainspirowana historią Amerykanina, wyruszyła w trampkach - to na cześć bohatera filmu - przez niezwykły kraj. Podróżowała stopem, spotykając na swej drodze wspaniałych ludzi. Takich, jak na przykłd pilot helikoptera, z którym leciała nad wyspą Vancouver.

Gdy opowiedziałam mu o swoich przygodach, o ludziach, kórych spotkałam, że piszę dziennik, to zaproponował, że mnie "podrzuci", bo chce być częścią tej historii - mówiła w Czwórce podróżniczka. Częścią tej historii byli też m.in. Indianie, "gang" motocyklistów... i dzikość Kanady.

-

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Goście: Angelika Charycka, podróżniczka

Godzina emisji: 20.00

(pkur, ac)

Czytaj także

Miś Uszatek podróżował śladami Tony'ego Halika

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 11:24
Szymon Stawski, podróżnik wraz z grupą znajomych zorganizował obwoźne kino po Ameryce Łacińskiej. Ekipa wyruszyła śladami Tony'ego Halika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak należy czytać mapy, żeby się nie zgubić?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 18:10
Czy zdarzyło ci się zabłądzić, bo nie potrafiłeś odczytać znaków na mapie, którą miałeś przy sobie? Podpowiemy, jak się tego nauczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła wyprawa na Alaskę. "Chciałem pokonać samego siebie"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 09:00
Adrian Gronek zakończył kolejną samotną wyprawę. Tym razem przemierzył Alaskę. - Planowałem przebiec 830 km w 14 dni - mówi. Udało mu się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na rowerach objechali pół świata. "Tęskniliśmy za Polską"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 09:00
Dwoje ludzi. Dwa lata. Dwa kontynenty. Siedem gór, 16 000 przejechanych kilometrów i miliony przygód. Agnieszka i Mateusz Waligórowie opowiadali w Czwórce o swojej niezwykłej rowerowej podróży.
rozwiń zwiń