Obrażanie się - domena kobiet czy mężczyzn?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 10:00
Muchy w nosie każdemu kiedyś się zdarzyły. Niektórzy uważają, że obrażanie się jest sposobem komunikowania swoich potrzeb.
Powszechnie sądzi się, że to kobiety są obrażalskie. Jednak mężczyźni też nierzadko inicjują ciche dni.
Powszechnie sądzi się, że to kobiety są obrażalskie. Jednak mężczyźni też nierzadko inicjują ciche dni.Foto: Glow Images/East News

Tradycyjnie skłonność do takiego zachowania przypisuje się kobietom. Niestety mężczyźni też miewają gorsze dni.

Foch jest obowiązkową formą ekspresji w komediach romantycznych. Umiejętnego obrażania się uczono kiedyś w szkołach aktorskich, a z wielką gracją obrażała się np. Audrey Hepburn. Po lekkim dąsie mówiła do mężczyzny: dojście do drzwi powinno ci zająć dokładnie cztery sekundy, ja daję ci dwie.

O najbardziej spektakularnych fochach w historii kina porozmawiamy w najbliższej audycji.

***

Na "Tryb Głośnomówiący" zapraszamy w środę (8.04.) w godzinach 20.00 - 21.00. Audycję poprowadzą Beata Kwiatkowska i Błażej Hrapkowicz.

mg/kd

Czytaj także

Czy zdrada à la Brokeback Mountain jest usprawiedliwiona?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:00
"American Beauty", "Bliżej", "Małe dzieci", "Intymność" i wiele innych. Z ekranów kin zdrada wprost się wylewa - ku przestrodze, czy dla zachęty? O filmowych i rzeczywistych zdradach rozmawialiśmy w audycji "Tryb głośnomówiący".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księżniczka i książę w XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 16:13
Ona - cała w różach, on - w lśniącej zbroi. O rycerskości i kobiecości podyskutują w Czwórce Beata Kwiatkowska i Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys w związku? Pomoże terapeuta!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 10:00
Przyjaciele nie zawsze są w stanie pomóc w rozwiązaniu problemów w związku. Młodzi ludzie coraz częściej szukają pomocy na kozetce.
rozwiń zwiń