Krzyki, płacz, trzaskanie drzwiami - tak rozstają się bohaterowie filmów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 14:00
Historia kina zna wiele spektakularnych rozstań, emocje buzują m. in. w klasyku "Przeminęło z wiatrem" czy "Zakochanym bez pamięci". Czy w prawdziwym życiu umiemy rozstawać się z klasą?
Audio
  • Filmowe rozstania - kulturalne czy emocjonalne? (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Przeminęło z wiatrem to jedna z najbardziej znanych historii nieszczęśliwej miłości (kadr z filmu)
"Przeminęło z wiatrem" to jedna z najbardziej znanych historii nieszczęśliwej miłości (kadr z filmu)Foto: PAP

Rozstanie nigdy nie jest bezbolesne. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że żałoba po zakończeniu związku trwa 11 tygodni, natomiast z polskich badań wynika, że ten okres może trwać... nawet 5 lat!

- Zerwanie w wieku 18-19 lat okupione jest zwykle łzami i nieprzespanymi nocami, w wieku 20-30 lat następuje pierwsze poważne rozstanie, np. pierwszy rozwód, które również jest bolesne. Natomiast każdy kolejny rozwód przeżywamy już o wiele lżej - mówił aktor Rafał Rutkowski, którego zapytaliśmy o jego podejście do rozstań.

W audycji Matylda Damięcka parodiuje mężczyznę, który z pozoru jest twardzielem i nie przejmuje się rozstaniem z kobietą, ale tak naprawdę nie potrafi ukryć emocji. Prowadzący dyskutują także o poglądach na temat rozstań wyznawanych przez bohaterki serialu "Seks w wielkim mieście".

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Beata Kwiatkowska i Błażej Hrapkowicz

Data audycji: 6.05.2015

Godzina audycji: 20.00

mg/kd

Czytaj także

Związki "multikulti" - jak zbudować trwałą relację?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 10:25
Ona Polka, on Portugalczyk - od lat są kochającym się małżeństwem. Jaka jest ich recepta na trwały multikulturowy związek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłamstwa na pierwszej randce - czy są nieuniknione?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 15:00
Gdy poznajemy nową osobę, chcemy wypaść jak najlepiej, dlatego zdarzają nam się mniejsze i większa kłamstwa. W przyszłości możemy ich żałować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki na odległość - czy to ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 10:00
Im dalej, tym gorzej dla związku - im większa odległość, tym większe niezrozumienie. W najbliższej audycji sprawdzimy, czy to prawda.
rozwiń zwiń