Przeszli polskie wybrzeże z bagażem w reklamówkach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 10:00
350 kilometrów, dwie reklamówki, dwóch ochotników i 9 dni na przejście ze Świnoujścia na Hel. Taki rekord mają na swoim koncie Paweł Supernat i Łukasz Kotlarek.
Audio
  • Paweł Supernat i Łukasz Kotlarek o swojej ekstremalnej podróży ze Świnoujścia na Hel (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
By przeżyć ekstremalną przygodę, wcale nie trzeba wyjeżdżać na afrykańską pustynię czy do amazońskiej dżungli. Wystarczy polskie wybrzeże
By przeżyć ekstremalną przygodę, wcale nie trzeba wyjeżdżać na afrykańską pustynię czy do amazońskiej dżungli. Wystarczy polskie wybrzeże!Foto: GlowImages/EastNews (zdjęcie ilustracyjne)

Na swoją pieszą wyprawę spakowali tylko to, co zmieściło się do foliowych reklamówek. - Zabraliśmy po 16 liofilizatów, czyli jedzenia zalewanego wrzątkiem, z którego korzystają kosmonauci i żołnierze. Zajęło nam to 3/4 reklamówki. Poza tym zabraliśmy nawigację GPS, po to, żeby potwierdzić nasz rekord, spakowaliśmy też nóż, krzesiwo i tabletki do uzdatniania wody - mówią podróżnicy.

Goście Czwórki zdradzają też swój pomysł na kolejny wyczyn, który planują zrealizować w październiku. Będzie to przetrwanie 72 godzin w lesie w dość nietypowych strojach...

***

Tytuł audycji: Tryb głosnomówiący

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Paweł Supernat i Łukasz Kotlarek (podróżnicy, organizatorzy kursów survivalowych)

Data emisji: 6.08.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakub Porada o tanich podróżach po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 14:00
Spływ tratwą po polskiej Amazonce albo dancing nad morzem. Dziennikarz Jakub Porada udowadnia, że weekend w Polsce może być bardziej ekscytujący niż wakacje na Teneryfie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejechał świat dookoła praktycznie za darmo. "Pieniądze szczęścia nie dają"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 15:49
Władysław Labuda był 974 dni w podróży dookoła świata. Pokonał 23 tys. kilometrów i trzy kontynenty, ale jego hotelowy budżet wynosił… 0 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:50
Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski i ich nieodłączna przyjaciółka Diuna, suczka rasy wilczak czechosłowacki - razem zdobyli Himalaje, Mongolię, a dziś planują kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń