Polskie Radio
Section05
Hel

Patrycja przyniesie upalny weekend. Temperatura może przekroczyć 30 st. C

Pogoda w weekend sprzyja odpoczynkowi nad wodą, która jest wyjątkowo ciepła zarówno w Bałtyku, jak i w jeziorach. - W weekend sporo słońca, a właściwie wyłącznie słońce. Zachmurzenia jak na lekarstwo i temperatura, szczególnie na zachodzie może przekroczyć 30 st. C - poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. - Będziemy cały czas skąpani w słońcu, dzięki Patrycji, czyli układowi wysokiego ciśnienia, który do nas dotarł - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda upały prognoza Hel zachodniopomorskie lubuskie

Sukces z niczego. Jak II RP zbudowała Juratę

– Polscy inwestorzy w latach 20. zaczęli szukać miejsca na uzdrowisko będące konkurencją dla niemieckiego Sopotu. Wybrali porośnięty sosnowym lasem dziewiczy teren na Półwyspie Helskim na wschód od Jastarni. Tam nie było nic – mówiła w Polskim Radiu dziennikarka Anna Tomiak.
Zobacz więcej na temat:  Morze Bałtyckie wakacje Hel Półwysep Helski urlop wypoczynek kurort Zatoka Pucka Bałtyk II Rzeczpospolita PRL HISTORIA historia Polski wakacje 2021

Modernizacja przywróci dworcom kolejowym na Helu oryginalny wygląd. Jest umowa na przebudowę

Klinkierowa elewacja, dwie poczekalnie, w tym jedna sezonowa, nowa wiata przy dworcu oraz zlokalizowany w sąsiedztwie obiektu parking dla samochodów i rowerów – tak zmieni się już niebawem dworzec w Kuźnicy na półwyspie Hel. PKP podpisały umowę na przebudowę dworca i przekazały plac budowy wykonawcy. Prace na dworcu ruszą już niebawem. Kolej przebuduje też dworzec w mieście Hel.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej PKP remont fundusze unijne Hel infrastruktura transport publiczny

Od Juraty do Zaleszczyk – 10 najpopularniejszych kurortów II Rzeczpospolitej

Zamożniejsi obywatele II Rzeczpospolitej wypoczynek w rodzimych kurortach postrzegali nie tylko jako sposób spędzania wolnego czasu, ale wręcz jako patriotyczny obowiązek. Mapa przedwojennej Polski usiana była uzdrowiskami, oto najsłynniejsze z nich.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II Rzeczpospolita II RP wakacje wypoczynek kurort Zakopane Hel władysławowo Józef Haller Jan Kiepura Krynica Kazimierz Dolny Zaleszczyki magazyn wakacyjny wakacje 2021

Bogdan Rymanowski i nadmorski Hel [ZOBACZ WIDEO]

- Nie lubię leżeć na plaży i opalać się. Wtedy zazwyczaj czytam książkę. Na co dzień nie mam czasu na to, by jakaś książka mnie pochłonęła, więc jedynym momentem, gdy mogę wejść w lekturę głębiej, jest urlop, plaża i parawan - opowiadał w Dwójce dziennikarz Bogdan Rymanowski, który zabrał nas w audycji w sentymentalną podróż na Półwysep Helski.
Zobacz więcej na temat:  Hel Półwysep Helski Dwójka podróże podróże po Polsce Robert Mazurek