X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy hipsterzy stali się częścią mainstreamu?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 18:00
Noszą czapki nawet w lecie i hodują długie brody. Poza tym piją kawę z mlekiem sojowym, spotykają się w niszowych knajpach i gardzą tym, co popularne.
Audio
  • Hipster - jest oryginalny czy podąża za modą? (Czwórka/Zmiennicy)
Znaki rozpoznawcze hipstera to czapka i broda, a także duże, plastikowe okulary, kawa w papierowym kubku i laptop modnej marki
Znaki rozpoznawcze hipstera to czapka i broda, a także duże, plastikowe okulary, kawa w papierowym kubku i laptop modnej markiFoto: Glow Images/East News

Hipsterzy z założenia sprzeciwiali się wszystkiemu, co modne, a ostatecznie... sami zaczęli wyznaczać obowiązujące trendy. Co ciekawe, "hipsterka" wcale nie narodziła się w XXI wieku.

- Hipster to pojęcie dość stare, o hipsterach mówiono już w latach 40. Nazywano tak młodych ludzi, którzy fascynowali się czarną muzyką jazzową - mówi dr Piotr Zańko z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Monika Kresa z UW przedstawia natomiast alfabet hipstera, czyli kluczowe słowa, które każdy posiadacz gęstej brody znać powinien. W audycji sprawdzamy też, skąd wzięło się słowo "hipster" i co ono oznacza.

***

Tytuł audycji: "Zmiennicy"

Prowadził: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotował: Maciej Oswald

Data emisji: 28.03.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Metki z przesłaniem sposobem na walkę o prawa pracownicze

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 15:30
Odpowiedzialna moda nie ma nic wspólnego z doborem odpowiedniego koloru butów do torebki. Międzynarodowa organizacja Fairtrade International włącza konsumentów do walki o prawa pracownicze. Jak to działa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Secondhand Dandy: elegancki nie znaczy - sztywny

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 18:00
Jest dandysem i ma odwagę. - To niezbędna cecha do nieustannego przekraczania barier. Także w modzie - przekonuje autor bloga Secondhand Dandys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy współcześnie wraca tęsknota za PRL?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 08:00
Ostatnio coraz bardziej popularne stają się strony internetowe bazujące na sentymentach związanych z poprzednim ustrojem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modna na dietę bezglutenową to nabijanie w butelkę?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 14:22
Produkty zbożowe, poza znienawidzonym glutenem, dostarczają organizmowi wartościowych składników odżywczych. Ich brak może zagrozić zdrowiu.
rozwiń zwiń