40-lecie Czwórki. Zimowe szaleństwo sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 10:58
Radiowa Czwórka ma 40 lat. Z tej okazji zabieramy Was w podróż w przeszłość i prezentujemy najciekawsze nagrania z radiowych archiwów.
Turyści na Gubałówce uczestniczą w zajęciach szkółki narciarskiej.
Turyści na Gubałówce uczestniczą w zajęciach szkółki narciarskiej. Foto: PAP/Tomasz Listopadzki

Rok 2016 jest dla radiowej Czwórki jubileuszowy. W związku z tym w każdą środę emitujemy materiały sprzed lat, wykorzystując przepastne archiwum Polskiego Radia. Serwujemy dawne materiały Czwórki, począwszy od 1976 roku.

Tym razem sprawdzimy, jak kiedyś bawiono się podczas zimowych ferii. Jaka moda panowała na stokach, jakim sprzętem dysponowali narciarze, które miejsca były modne, i czy wówczas, tak jak dziś, wszyscy kochali szaleństwo na sankach.

Środowy poranek w Czwórce to jednak także kalejdoskop niesłychanych zdarzeń ze świata internetu. Jak zwykle więc w porannej audycji nie zabraknie naszych stałych punków programu, jak Pusta Lodówka czy Wielkie Żarcie.

***

Na "Audycję nr 1" zapraszamy w środę (20.01) w godz. 6.00-9.00. Program prowadzą Michał Migała i Mariusz Infulecki.

kd/pj

Czytaj także

Z archiwum Czwórki: seans spirytystyczny na antenie!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 16:00
W przyszłym roku będziemy obchodzić 40. urodziny Programu 4 Polskiego Radia. Z tej okazji wracamy do najciekawszych audycji sprzed lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia fajerwerków sięga starożytnych Chin!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 12:00
Ok. 206 r. p.n.e., w czasach dynastii Han, w Chinach prażono bambusy, aby wywołać huk odstraszający złe duchy. Dziś pokazy fajerwerków to skomplikowane spektakle, w których wykorzystuje się najnowsze technologie.
rozwiń zwiń