Bartosz Obuchowicz: chciałem wybrać taniec zamiast aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 16:00
Bartosz Obuchowicz znany jest m.in. z filmów "Haker" w reżyserii Janusza Zaorskiego i "Tajemnica Westerplatte" Pawła Chochlewa, a także z telewizyjnych seriali. - Decyzję o tym, że będę aktorem, podjąłem dopiero po roli w filmie "Stacja" Piotra Wereśniaka. Wcześniej traktowałem grę jako zabawę - mówi aktor.
Audio
  • Bartosz Obuchowicz o początkach swojej kariery, pasjach poza aktorskich i planach zawodowych (Czwórka/Strefa Prywatna)
Bartosz Obuchowicz w Czwórce
Bartosz Obuchowicz w CzwórceFoto: Wojciech Adam Jurzyk/PR

Prywatnie Obuchowicz jest zapalonym tancerzem. Na pierwsze zajęcia zapisała go mama, potem już chodził sam. - Wokół siebie mam właściwie przez całe życie tylko kobiety. O tym, że będę tańczył zadecydowały więc moje starsze siostry i mama - opowiada aktor. - Zawsze jednak chciałem uprawiać jakiś sport i akurat one pokierowały moim życiem. Potem im za to dziękowałem, bo planowałem zawodowo związać swoje życie z tańcem.

Pojawiła się jednak telewizja. Obecny był w popularnym w latach 90. programie dla dzieci "Teleranek", pojawiał się w reklamach. Dziś 32-letni Bartosz Obuchowicz ma na swoim koncie role w kilkunastu telewizyjnych serialach i kinowych produkcjach filmowych. Dwukrotnie uhonorowano go nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Aktor debiutował w filmie Macieja Dejczera "Chłopcy z placu broni", a w 1995 roku przyszedł czas na "Cwał" Krzysztofa Zanussiego i to był "strzał w dziesiątkę". - To był ważny moment w moim życiu, ogromne wyzwanie - wspomina Obuchowicz i dodaje, że świetnie pamięta tamten okres. - To także wspaniała przygoda, którą wtedy traktowałem chyba bardziej w kategoriach zabawy i zdobywania nowych doświadczeń.

Zobacz także Józef Pawłowski: By się rozwijać, trzeba przekraczać granice [WIDEO] <<<

Przełomem w jego zawodowym życiu okazała się "Stacja" w reżyserii Piotra Wereśniaka. To wówczas Obuchowicz podjął decyzję, że zostanie aktorem. Poza aktorstwem jego pasją jest również psychologia. Choć zaczął studia w tym kierunku, nie ukończył ich. - Starsi koledzy przekonywali mnie, bym nie szedł do szkoły aktorskiej, bo przez to mogę nabawić się niepotrzebnej maniery. A ja już wówczas interesowałem się tym, by zaglądać w ludzkie głowy - wspomina gość Czwórki. - Na drugim roku stwierdziłem, że to nie dla mnie, jednak to, czego zdążyłem się nauczyć, bardzo mi się przydaje w życiu.

Zobacz także: Karolina Czarnecka idzie za sukcesem "Hera, koka, hasz, LSD" <<<

Jak sam ostatnio przyznaje w wywiadach, ciągnie go do teatru i pracy na scenicznych deskach, a nie przed kamerą. Aktora można także usłyszeć, bowiem od kilku lat zajmuje się on dubbingiem. Za co Bartosz Obuchowicz pokochał tę formę aktorstwa i jak przeczytałby tekst do brazylijskiej telenoweli? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z aktorem, z audycji "Strefa Prywatna".

(kd, pg)

Czytaj także

Magdalena Boczarska: praca nad rolą jest jak poznanie nowego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:40
Nie boi się aktorskich wyzwań i na potrzeby roli chętnie zmienia wizerunek. Przyznaje, że nie sztuką jest być piękną cały czas, sztuką jest przekraczać w sobie granice. W cyklu "Warsztat pracy" przyglądamy się aktorce, Magdalenie Boczarskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Zieliński: w teatrze liczy się praca zespołowa

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 11:00
- Od dziecka lubiłem bawić się w naśladownictwo. Gdy tylko pojawiał się w moim otoczeniu ktoś ciekawy, natychmiast wynajdowałem charakterystyczne cechy i powtarzałem je - wspomina aktor w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Żurawski o pracy na planie filmu "Miasto 44"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 18:07
W poniedziałkowej audycji "Stacja Kultura" zagości aktor Michał Żurawski, znany m.in. z filmu "W ciemności", czy serialu "Na dobre i na złe" oraz "Przepis na życie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Smarzowski rozpoczął pracę nad "Wołyniem"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 13:30
W lubelskim skansenie rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Na premierę poczekamy zapewne do wiosny 2016 roku, ale już dziś w ciemno można obstawiać, że będzie to ogromne wydarzenie.
rozwiń zwiń