Sztuka przemówień. Jak mówić, by nas słuchano?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 14:07
W swojej najnowszej książce "Sztukmistrz w Tczewie" Kuba Porada pisze: "Jak opanować zdenerwowanie w trakcie mówienia? Przygotuj się na najgorsze, a potem udawaj, że w ogóle się nie boisz".
Jakub Porada w Czwórce
Jakub Porada w Czwórce Foto: Czwórka

Czy można pokonać lęk w wyrażaniu siebie i mieć odwagę do mówienia tego, co naprawdę chcemy i w taki sposób jaki chcemy? Czy to się w sobie ma, czy trzeba się tego nauczyć? I czy naprawdę każdy może ujarzmić własne nerwy i zabłysnąć w towarzystwie, na randce, albo na służbowym zebraniu?

Jak skutecznie mówić, by rzeczywiście być słuchanym doradzi nam Kuba Porada, dziennikarz, aktor i autor poradnika "Sztukmistrz w Tczewie, czyli mów, co chcesz. Poradnik skutecznego mówienia".

***

Na "Strefę Prywatną" w czwartek (27.07) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

jsz/kul

Czytaj także

Asertywność, czyli zdrowe odmawianie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 09:30
Co zrobić, aby inni nie wchodzili nam na głowę? Na to pytanie szukamy odpowiedzi w "Strefie Prywatnej", a pomaga nam w tym psycholożka i psychoterapeutka Adriana Klos, autorka książki "Asertywność. Klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak efektywnie odpoczywać podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:07
Pracujemy bez wytchnienia, potem wyjeżdżamy na wymarzony urlop i… po powrocie nie czujemy się wypoczęci. Jak to zmienić? - Jeśli wpadniemy w pułapkę założeń, np., że koniecznie musimy odpocząć, na starcie skazujemy się na porażkę - mówiła w Czwórce life choach Iwona Kubiak.
rozwiń zwiń