Jak zmienić swoje życie? "Nie dąż do ideału. On nie istnieje"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 12:42
- Czasem warto przestawić swoje życie, zmienić je o 180 stopni. Ale nie zawsze trzeba to robić, nierzadko wystarczy zmienić jeden szczegół, by zauważalnie poprawić jakość swojej codzienności - tłumaczyła w Czwórce Joanna Okrasa, trenerka umiejętności psychospołecznych.
Audio
  • Jak ułożyć swoje sprawy na nowo i zadbać o siebie, zmieniając swoje życie? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: HQuality / Shutterstock

mindfulness uważność FREE 1200_660.jpg
Kręta droga do uważności. Jak być bardziej tu i teraz?

Punktem wyjścia do rozmowy w Czwórce była historia Shauny Niequist, autorki książki "Piękne życie", która - jak pisze - przestała być idealna. - Czasem wystarczą niewielkie zmiany, dotyczące np. tego, w jaki sposób się odżywiamy, czy spędzamy wolny czas - tłumaczyła Joanna Okrasa. - Jeśli jednak tkwimy w relacjach, które na co dzień wyciągają z nas energię, warto postawić grubą kreskę i zmienić wszystko - mówiła ekspertka. I jak podkreślała, nie ma ideałów, i trzeba się z tym pogodzić. - Ideały są różne w zależności od kręgów kulturowych, szerokości geograficznych. Na świecie jest 7 mld ludzi, zawsze będzie ktoś lepszy w jakiejś dziedzinie - tłumaczyła.

Jak ułożyć swoje sprawy na nowo i zadbać o siebie i otoczenie poprzez zmianę nawyków? Jak znaleźć w sobie odwagę, by porzucić dotychczasową strefę komfortu? O czym nie warto zapominać, goniąc za karierą? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycjiStrefa Prywatna

ProwadziJakub Jamrozek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Joanna Okrasa (trenerka umiejętności psychospołecznych)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 20.05

kd

Czytaj także

Współczesny etos męskości. Jak go odkryć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:30
W "Strefie Prywatnej" o kondycji współczesnych mężczyzn rozmawiamy z Jackiem Masłowskim, psychoterapeutą, coachem, filozofem, prezesem Fundacji Masculinum i współautorem książki "Czasem czuły, czasem barbarzyńca".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:22
- Stereotypowo utarło się mówić, że "chłop jest prosty jak cep". A oni wcale nie chcą tylko "seksu i żarcia" - mówi w Czwórce psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, autorka książek i razem z Suzaną Giżyńską współautorka "Instrukcji obsługi faceta".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porządek w mieszkaniu - porządek w głowie i poukładane życie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:15
Jak tłumaczył dr Paweł Fortuna, z życiem jest jak z muzyką, podlega pewnym prawom, jak znaki przykluczowe czy metrum. - Jeśli złamiemy zasady, które rządzą naszą - metaforycznie - kompozycją, może się to skończyć kakofonią - mówił psycholog.
rozwiń zwiń