X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Technika uwalniania. Jak doświadczyć wolności?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 14:00
- Od dziecka tańczę, od zawsze interesowały mnie też tajniki ludzkiego umysłu i duszy. W swojej praktyce udało mi się połączyć dwie moje największe pasje - mówiła Dennise Guzmán León, psycholożka i terapeutka.
Audio
  • Body and mind coaching, czyli terapia poprzez ruch (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/bosmanedwin

marzenia przygoda 1200.jpg
Mapa marzeń. "Nie ma rzeczy niemożliwych, są źle zaplanowane"

- Studiowałam psychologię i prowadziłam jednocześnie szkołę tańca. Lubiłam przyglądać się zachowaniu ludzi w tańcu. Zwracałam uwagę na to, jakie wywołuje w nich emocje. Sama pochodzę z kultury, w której obowiązują zupełnie inne kody i techniki porozumienia. Zauważyłam jednak, że taniec wywołuje u ludzi te same emocje, niezależnie od kraju pochodzenia - wyjaśniała terapeutka.

Dennise Guzmán León Emocje to rodzaj języka, którym porozumiewamy się bez słów. Nasza jaźń przekazuje nam w ten sposób ważne treści

- Taniec jest kanałem, poprzez który możemy wiele zobaczyć. To, jaki człowiek jest, jaki ma temperament oraz w jaki sposób zmienia się w tańcu. Kiedyś moje warsztaty skupiały się na określeniu świadomości własnego ciała w ruchu. Dziś te zajęcia mają wymiar terapeutyczny, Jest w nich dużo tańca, ale przede wszystkim skupiam się na rozmowie - opowiadała w studiu Czwórki. 

Na czym polega technika uwalniania emocji poprzez ruch? Czy to prawda, że taniec jest dobrym ćwiczeniem nie tylko dla naszego ciała, ale i duszy? W jaki sposób możemy nauczyć się słuchać własnego ciała? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Dennise Guzmán León (psycholożka i terapeutka)

Data emisji: 6.02.2018

Godzina emisji: 20.05

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blogerka Karolina Krauze o tym, jak stworzyć udany związek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 13:23
- Na świecie panuje niestety komsumpcyjne podejście do miłości. Mnie takie podejście obraża - mowiła Karolina Krauze, autorka bloga rozwiedziona.pl i książki "Projekt miłość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja OmeaLife. Wsparcie dla młodych kobiet chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 10:32
- Chciałyśmy stworzyć grupę wsparcia i być partnerem w tym trudnym procesie leczenia dla młodych kobiet chorych na raka piersi. Gdy same szukałyśmy takiej organizacji, nie mogłyśmy nic znaleźć - mówią współzałożycielki Fundacji OmeaLife.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Zawadzka: czasem nuda jest dla dzieci bardzo wskazana

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:16
- Takie nudzenie się, patrzenie w sufit, odpoczywanie, żeby mózg trochę zwolnił też jest niezbędne. Więc kiedy dziecko mówi, że się nudzi, to trzeba powiedzieć: "Super. Ponudź się i coś na pewno wymyślisz" - mówi Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy i doradca rodzinny.
rozwiń zwiń