Czy można kochać innych, nie kochając siebie?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 15:52
O istocie miłości i sensie życia porozmawiamy z trójką autorów książki "Rok ważnych pytań" Małgorzatą Kownacką, ks. Krzysztofem Ołdakowskim i Krzysztofem Bazylem - fotografikiem, coachem i podróżnikiem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

Dlaczego samotność jest powszechna? Czy nadzieja jest matką głupich? Komu warto zaufać? Jak przezwyciężyć bylejakość w życiu?  Jakie są granice tolerancji? Co jest ważniejsze – sprawiedliwość czy miłosierdzie? Kiedy przyjemność staje się pułapką?

Na te i wiele innych, równie ważnych pytań próbowali odpowiedzieć ksiądz, dziennikarka, psycholog i fotograf. Czy im się to udało? Co wynikło z ich spotkania?

***

Na audycję "Strefa prywatna" zapraszamy w środę (17.01) po godz. 20.05. Program poprowadzi Jakub Jamrozek.

kd/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Czytaj także

Jak przeżyć najbardziej depresyjny dzień w roku?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 11:47
Blue monday, czyli najbardziej depresyjny moment w roku, to wprowadzone na podstawie badań Cliffa Arnalla w 2005 roku określenie dnia, przypadającego w trzeci poniedziałek stycznia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wypalenie" w sporcie. Jak sobie z nim poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 15:35
Brak ochoty na sport, który kiedyś dawał mnóstwo radości, brak widocznych postępów czy pogorszenie osiąganych wyników, spadek motywacji i poczucie psychicznego i fizycznego zmęczenia - to mogą być oznaki wypalenia. Co robić, by powrócić do formy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym się różni psycholog od psychiatry? Stereotypy a rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 11:37
- W społecznym przekonaniu psychiatra leczy tylko ciężkie choroby, jak schizofrenia, a w praktyce większość naszych pacjentów to po prostu ludzie z lękami, depresją, czy zaburzeniami adaptacyjnymi w konkretnej dziedzinie życia, np. pracy - tłumaczył psychiatra dr Sławomir Murawiec.
rozwiń zwiń