Technika uwalniania. Jak doświadczyć wolności?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 14:00
- Od dziecka tańczę, od zawsze interesowały mnie też tajniki ludzkiego umysłu i duszy. W swojej praktyce udało mi się połączyć dwie moje największe pasje - mówiła Dennise Guzmán León, psycholożka i terapeutka.
Audio
  • Body and mind coaching, czyli terapia poprzez ruch (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/bosmanedwin

marzenia przygoda 1200.jpg
Mapa marzeń. "Nie ma rzeczy niemożliwych, są źle zaplanowane"

- Studiowałam psychologię i prowadziłam jednocześnie szkołę tańca. Lubiłam przyglądać się zachowaniu ludzi w tańcu. Zwracałam uwagę na to, jakie wywołuje w nich emocje. Sama pochodzę z kultury, w której obowiązują zupełnie inne kody i techniki porozumienia. Zauważyłam jednak, że taniec wywołuje u ludzi te same emocje, niezależnie od kraju pochodzenia - wyjaśniała terapeutka.

Dennise Guzmán León Emocje to rodzaj języka, którym porozumiewamy się bez słów. Nasza jaźń przekazuje nam w ten sposób ważne treści

- Taniec jest kanałem, poprzez który możemy wiele zobaczyć. To, jaki człowiek jest, jaki ma temperament oraz w jaki sposób zmienia się w tańcu. Kiedyś moje warsztaty skupiały się na określeniu świadomości własnego ciała w ruchu. Dziś te zajęcia mają wymiar terapeutyczny, Jest w nich dużo tańca, ale przede wszystkim skupiam się na rozmowie - opowiadała w studiu Czwórki. 

Na czym polega technika uwalniania emocji poprzez ruch? Czy to prawda, że taniec jest dobrym ćwiczeniem nie tylko dla naszego ciała, ale i duszy? W jaki sposób możemy nauczyć się słuchać własnego ciała? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Dennise Guzmán León (psycholożka i terapeutka)

Data emisji: 6.02.2018

Godzina emisji: 20.05

ac/kd

Czytaj także

Blogerka Karolina Krauze o tym, jak stworzyć udany związek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 13:23
- Na świecie panuje niestety komsumpcyjne podejście do miłości. Mnie takie podejście obraża - mowiła Karolina Krauze, autorka bloga rozwiedziona.pl i książki "Projekt miłość".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fundacja OmeaLife. Wsparcie dla młodych kobiet chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 10:32
- Chciałyśmy stworzyć grupę wsparcia i być partnerem w tym trudnym procesie leczenia dla młodych kobiet chorych na raka piersi. Gdy same szukałyśmy takiej organizacji, nie mogłyśmy nic znaleźć - mówią współzałożycielki Fundacji OmeaLife.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Zawadzka: czasem nuda jest dla dzieci bardzo wskazana

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:16
- Takie nudzenie się, patrzenie w sufit, odpoczywanie, żeby mózg trochę zwolnił też jest niezbędne. Więc kiedy dziecko mówi, że się nudzi, to trzeba powiedzieć: "Super. Ponudź się i coś na pewno wymyślisz" - mówi Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy i doradca rodzinny.
rozwiń zwiń