Mózg, nie mięśnie. Czym jest sapioseksualizm?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 10:30
- To termin bardziej związany z popkulturą niż nauką, bo naukowcy już od dawna wiedzą, że inteligencja jest bardzo silnym afrodyzjakiem. Zwłaszcza dla kobiet - wyjaśnia psycholog Jarosław Świątek.
Audio
  • Czym jest inteligencja i dlaczego to najlepszy afrodyzjak? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: VGstockstudio/Shutterstock.com

Jarosław Świątek Inteligencja to nie jest znajomość dat, tylko umiejętność zastosowania wiedzy 

Dawniej kobiety wybierały na swoich partnerów mężczyzn silnych oraz dobrze zbudowanych, ponieważ według nich tylko tacy mogli zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. Wraz z dynamicznym rozwojem technologii szczególny podziw wzbudzają w nich naukowcy i wynalazcy. - Gotowość do poznawania nowych bodźców, do poszerzania horyzontów, do uczenia się imponują w dzisiejszych czasach bardziej niż bicepsy - mówi gość Czwórki i tłumaczy, dlaczego to kobiety są częściej sapioseksualne niż mężczyźni.   


Czytaj także
Katarzyna Miller Czwórka 1200x660.jpg
"Marzenie o romantycznej miłości posyła kobiety w maliny"

Jak zrobić atut z bycia bystrzakiem? Co w byciu inteligentnym pociąga najbardziej? Czy rzeczywiście mądrzejsi wydają się być bardziej przystojni i seksowni? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Jarosław Świątek (psycholog, założyciel Szkoły Inteligencji Emocjonalnej)

Data emisji: 2.05.2018

Godzina emisji: 20.08

kul/pj

Czytaj także

Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:22
- Stereotypowo utarło się mówić, że "chłop jest prosty jak cep". A oni wcale nie chcą tylko "seksu i żarcia" - mówi w Czwórce psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, autorka książek i razem z Suzaną Giżyńską współautorka "Instrukcji obsługi faceta".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak znaleźć miłość? "Zacznij od pokochania siebie"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 15:00
- Zachęcam, by nie mysleć w kategoriach "muszę znaleźć partnera, partnerkę, bo jest mi to potrzebne do". To uprzedmiotowienie drugiego człowieka, a nie zachęta do wspólnego życia - przekonuje psycholożka i terapeutka Iwona Firmanty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Męska strona mocy. Od chłopca do mężczyzny

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 20:30
- O ile kobiety w ostatnich czasach zyskały na swojej tożsamości, to my mężczyźni rozmywamy ją, gubiąc się w coraz to nowym spełnianiu oczekiwań, opcji, które nam mówią co jest, a co nie jest poprawne - mówi specjalista terapii uzależnień, Robert Banasiewicz.
rozwiń zwiń